LM: Porażka Jastrzębskiego Węgla z Zenitem Kazań!

31 sty 2018, 21:59

W środowy wieczór w hali w Jastrzębiu Zdroju w spotkaniu rundy rewanżowej Ligi Mistrzów brązowi medaliści PlusLigi Jastrzębski Węgiel zmierzyli się z klubowymi mistrzami świata ekipą Zenitu Kazań.

Spotkanie rozpoczęło od dość wyrównanej walki, ale na pierwszym czasie technicznym to zespół z Kazania uzyskał trzy oczka przewagi (5:8). Choć gospodarze grali wyrównaną grę, to ekipa Zenitu utrzymywała dość pewne prowadzenie (13:16). Ekipa Jastrzębskiego zerwała się do walki i doprowadziła do remisu po 17. Końcówka partii była zacięta. Gra toczyła się na przewagi, a punktowa zagrywka Wolwicza zakończyła premierową odsłonę (24:26).

Początek drugiego seta był podobny do pierwszej partii. Na pierwszej przerwie to znów ekipa Zenitu miała trzy punkty przewagi (5:8). Niestety dalsze minuty nie należał do ekipy Jastrzębskiego Węgla. Rywale udowodniali, że są lepszą ekipą i utrzymywali wysokie prowadzenie (11:15). W dalszej części świetnie w polu serwisowym prezentował się Maciej Muzaj. Gospodarze doprowadzili do jednego punktu straty (18:19). Po błędzie Olivy i asie serwisowym Andersona rywale z Kazania odskoczyli na trzy oczka przewagi (19:22) i pewnie zmierzali do wygranej. Ostatni punkt padł po błędzie atakującego gospodarzy.

Bardzo skuteczniej w trzecią partię weszli rywale z Kazania. Szybko uzyskali kilka oczek przewagi (3:7). To pozwoliło na pewniejszą gra klubowych mistrzów świata. Ekipa Zenitu utrzymywała koncentrację i grała wszystkimi elementami (6:14). Końcówka seta nie zmieniła obrazu gry. Rywale naszej drużyny konsekwentnie grali i nie pozwalali na odrabianie choćby części strat (15:21). Ostatnie oczko zawodnicy z Kazania zdobyli po asie serwisowym Aleksiejewa.

Jastrzębski Węgiel – Zenit Kazań 0:3 (24:26, 20:25, 18:25)

Jastrzębski Węgiel: Boruch, De Rocco, Ernastowicz, Oliva, Kampa, Muzaj, Strzeżek, Quiroga, Sobala, Popiwczak

Zenit Kazań: Alekno, Aleksiejew, Anderson, Butko, Gucialuk, Leon, Michaiłow, Wolwicz, Pantalejmonienko, Aleksiejew, Yudin, Kononow, Krotkow, Werbow