LM: Sevilla lepsza od Leicester. Polacy poza kadrą

22 lut 2017, 22:33

Sevilla wygrała pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Leicester 2:1 (1:0). W kadrze Lisów nie znajdowali się Bartosz Kapustka i Marcin Wasilewski.

Gospodarze powinni wyjść na prowadzenie już w 15. minucie. Po przewinieniu Morgana na Correi sędzia podyktował rzut karny, ale strzał z „jedenastki” faulowanego argentyńczyka obronił Schmeichel. To, co nie udało się po kwadransie, nastąpiło 10 minut później. Escudero świetnie dośrodkował w pole karne do Sarabii, a ten oddał strzał głową umieszczając piłkę w siatce.

Po przerwie Sevilla powyższyła prowadzenie. W 62.minucie Jovetić ograł rywala, podał, a Correa strzałem pod poprzeczkę pokonał Schmeichela. Siedemnaste w tabeli Premier League Leicester nie zamierzało się poddawać i zmniejszyło straty. W 73.minucie Vardy po dośrodkowaniu Drinkwatera pewnie uderzył pokonując Rico. W składzie gości nie zobaczyliśmy żadnego z Polaków. Zarówno Bartosz Kapustka, jak i Marcin Wasilewski nie znaleźli się w kadrze Leicester na fazę pucharową Ligi Mistrzów.

Sevilla – Leicester 2:1 (1:0)
25′ Sarabia, 62′ Correa – 73′ Vardy