LM: Szybka wygrana ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

14 lut 2017, 19:21

W kolejnym spotkaniu Ligi Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmowała na swoim boisku belgijski zespół swojego byłego trenera Daniela Castellaniego –  Noliko Maaseik. Mistrzowie Polski, radzący sobie bardzo dobrze w europejskich rozgrywkach, tym razem również nie mieli większych problemów. Kędzierzynianie odnieśli zwycięstwo 3:0 i nadal są niepokonani w swojej grupie.

Pierwsza akcja, po punktowym bloku, padła łupem zawodników z Kędzierzyna-Koźla (1:0), którzy zdobyli skromną przewagę (5:2). Na pierwszą przerwę techniczną schodzili z wynikiem 8:4. Po przesuniętej krótkiej w wykonaniu Mateusza Bieńka, ZAKSA powiększyła swoją przewagę do sześciu “oczek” (11:5). Widoczna była zdecydowanie lepsza gra podopiecznych trenera de Giorgiego  (16:10). Belgijczycy złapali kontakt punktowy (23:22), co jednak nie przeszkodziło gospodarzom na zwycięstwo w partii (25:23).

Po ataku Dawida Konarskiego w 9. metr kędzierzynianie wyszli na skromne prowadzenie 3:1. Goście zbliżyli się na punkt (5:4), po czym trzy kolejne akcje padły łupem gospodarzy (8:4). Przerwa na rządanie trenera Castellaniego nie zadziałała  na jego zespół (14:8). Na drugiej przerwie technicznej ZAKSA prowadziła różnicą siedmiu punktów (16:9). Po raz kolejny na chwilę rozluźnienia pozwolili sobie kędzierzynianie (16:12). Za chwilę jednak powrócili do swojej gry (20:13) i zmierzali do zakończenia seta na swoją korzyść (22:16). Ostatecznie zwyciężyli do 19.

Po dokonaniu zmian w ekipie mistrzów Polski, szybko wyszli oni na prowadzenie 4:1. Błąd ustawienia w ekipie gości dał kolejny punkt rywalom (7:4). Belgijscy zawodnicy zbliżyli się na punkt (8:7). Bieniek popisał się asem serwisowym (11:8). Na drugą przerwę techniczną ekipa z Kędzierzyna-Koźla schodziła z czteropunktowym prowadzeniem (16:12). Kolejne dwie akcje zapisały się na koncie gospodarzy (18:12), ktorzy urzymywali swoją przewagę  (20:15). Piłka meczowa dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przy stanie 24:20. Atak Rafała Buszka zakończył całe spotkanie  (25:21).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Noliko Maaseik 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Toniutti, Zatorski, Pająk, Semeniuk, Banach, Czarnowski, Maziarz, Witczak

Noliko Maaseik: Nommitsu, Vigil, Bruno, Rychlicki, Colson, Wolański, Santucci, Bernsten Mol, Bontje, Castellani, Skladany, Dumont