LM: Trudna wygrana Chemika Police

8 lut 2017, 23:13

W ramach fazy grupowej Ligi Mistrzyń swój mecz Chemik Police rozegrał z włoskim zespołem Imoco Volley Conegliano. Spotkanie było niezwykle zacięte i zakończyło się dopiero po pięciu setach.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodyń (3:1). Policzankom udało się doprowadzić do remisu, jednak rywalki ponownie “uciekły” (8:7). Podopieczne Jakuba Głuszaka niestety nie potrafiły poradzić sobie ze skuteczną Robin De Kruijf (18:15). W końcówce seta Mistrzynie Polski zbliżyły się do gospodyń i ostatecznie wyrównały stan seta (20:20). Policzankom nie pomagały błędy własne, Malwina Smarzek została zablokowana i partia zakończyła się szczęśliwie dla Włoszek (25:23).

Drugi set również zaczął się lepiej dla gospodyń (4:3). Po zepsutej zagrywce Raphaeli Folie wynik wyrównał się (8:8). Siatkarki z Polic objęły kilku punktowe prowadzenie (10:13) i utrzymywały je do samego końca seta (15:17). Skutecznie grała Smażek, która prowadziła swój zespół do wygranej w tej odsłonie (19:23). Seta zakończył as serwisowy atakującej (20:25).

Podbudowane wygraną w poprzedniej partii policzanki dkzdeterminowane i koniec końców doprowadziły do remisu (10:10). Drużyny grały punkt za punkt po włoskiej stronie w ataku szalała Kelsey Robinson (16:15). Mistrzynie Polski nie pozostawały w tyle, odpowiadały rywalkom w równie efektowny sposób (18:18). Ostatecznie partię wygrały zawodniczki Chemika Police (20:25) i objęły prowadzenie w całym spotkaniu.

Początek czwartej partii należał do policzanek (4:7). Nic nie było w stanie zatrzymać siatkarki zespołu Mistrza Polski (13:12), jednak do czasu. Gra przyjezdnych niespodziewanie stanęła w miejscu, nie mogły zrobić przejścia (19:12). Niedługo potem siatkarki Imoco Volley mogły cieszyć się ze zwycięstwa w tym secie (25:20).

Tie-break rozpoczął się od remisu (4:4). Policzankom udało się zdobyć kilka punktów przewagi (5:8) i utrzymać ją w dalszej części seta. Mistrzynie Polski były coraz bliżej wygranej w tej piątej odsłonie (7:12). Spotkanie zakończył atak Malwiny Smarzek (8:15).

Imoco Volley Conegliano – Chemik Police 25:23, 20:25, 20:25, 25:20, 8:15)

Imoco Volley Conegliano: Costagrande, De Kruijf, Ortolani, Skorupa, Folie, Malinov, De Gennar

Chemik Police: Wołosz, Smarzek, Montano, Veljković, Bednarek-Kasza, Blagojević, Krzos