LM: Bardzo ważne zwycięstwo Orlen Wisły Płock!

18 lis 2016, 00:28

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w elitarnej Lidze Mistrzów! Nafciarze pokonali bardzo pewnie pokonali na własnym parkiecie szwajcarskie Kadetten Schaffhausen 33:26.

Początek spotkanie nie był jednak tak łatwy i przyjemny jak wskazuje wynik. To drużyna Michała Szyby przez dłuższy okres pierwszej połowy trzymała się dzielnie i najczęściej minimalnie prowadziła. Wszystko zmieniło się po wejściu na parkiet zaledwie 22-letniego Adama Morawskiego. Młody Polak zastąpił doświadczonego i świetnego hiszpańskiego bramkarza Rodrigo Corralesa i było to świetne posunięcie szkoleniowca płocczan.

Polak był nie do przejścia dla rywali, a to dało jasny sygnał jego kolegom, że czas na zdobywanie przewagi. Tak też się stało, odblokowała się ofensywa “Nafciarzy” i na przerwę to Polacy schodzili z prowadzeniem 15:12.

Druga połowa zaczęła się również świetnie jak zakończyła się pierwsza. Wisła coraz częściej wymuszała na gościach błędy, które skrzętnie wykorzystywała. W 50. minucie mieliśmy już 8 bramek przewagi i stało się jasne, że tego spotkania przegrać się już nie da. Ostatecznie gospodarze pokonali Kadetten 33:26 i mają na swoim koncie już 5 punktów.

Najlepszym strzelcem w drużynie Wisły okazała się zdobywca 6 bramek, Rumun Valentin Ghionea. Wśród gości najlepiej sobie radził Gabor Csaszar, który trafił do siatki 9-krotnie. Michał Szyba również był ważnym ogniwem gości i strzelił 5 goli.