LM: Wisła goniła i dogoniła finalistę Ligi Mistrzów!

8 paź 2016, 18:08

Orlen Wisła Płock po niesamowitym widowisku zremisowała na własnym parkiecie z finalistą poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, Telekom Veszprem 28:28 zdobywając tym samym pierwszy punkt w tej edycji tych elitarnych rozgrywek!

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości, którzy szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie i utrzymywali je do stanu 6:6. Dopiero po kwadransie Nafciarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 23. minuty, kiedy to Wisła po bramce Gilberto Duarte osiągnęła dwubramkowe prowadzenie. Niestety radość na trybunach nie trwała długo, bo po chwili to już mistrzowie Węgier prowadzili 13:12 i zeszli do szatni z jednobramkową przewagą.

Druga odsłona to ciąg dalszy zażartej walki bramka za bramkę. Najpierw przewagę dwóch goli zyskało Veszprem bym po chwili to ponownie Najciarze wyszli na prowadzenie. Wynik oscylujący w okolicach remisu utrzymywał się aż do 55. minuty. Wówczas Marko Kopljar wyprowadził gości na dwubramkowe prowadzenie, które mogło okazać się decydującym o losach całego spotkanie. Na szczęście tylko mogło, bo ostatecznie nie było! Szczypiorniści Piotra Przybeckiego na przestrzeni minuty zdobyli dwie bramki, a Orlen Arena oszalała. Euforia była jeszcze większa, gdy na 10 sekund przed końcem przy stanie 28:28 Momir Ilić nie wykorzystał rzutu karnego. Rodrigo Corrales został bohaterem Płocka, a Orlen Wisła zremisowała z Telekom Veszprem 28:28!

ORLEN WISŁA PŁOCK 28:28 TELEKOM VESZPREM (13:14)