LM: Zabójczo skuteczny Juventus podbił Monaco, Higuain ustrzelił dublet!

3 maj 2017, 22:52

AS Monaco przegrało 0:2 z Juventusem Turyn w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Obie bramki dla Starej Damy zdobył Gonzalo Higuain.

O godz.20:45 na Stade Louis II w Monako rozbrzmiał pierwszy gwizdek, zwiastujący rozpoczęcie drugiego meczu półfinałowego Ligi Mistrzów. AS Monaco, które w poprzedniej rundzie w wyeliminowało Borussię Dortmund, podejmowało przed własną publicznością Juventus, który oddelegował z walki o puchar FC Barcelonę.

Początek spotkania należał do podopiecznych trenera Allegriego, którzy zaskoczyli wysokim pressingiem pogubioną nieco defensywę Monaco. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze i w 13. minucie byli blisko objęcia prowadzenia. Piłka po dośrodkowaniu trafiła na głowę niepilnowanego w polu karnym Mbappe, ale ten z bliska trafił wprost w Buffona. Trzy minuty później ponownie było groźnie pod bramką Juventusu – futbolówka po centrze na krótki słupek trafiła do Mbappe, jednak doświadczony bramkarz ponownie wyszedł zwycięsko z pojedynku z młody napastnikiem.

W 29. minucie padła pierwsza bramka w dzisiejszym spotkaniu. Akcję rozpoczął Dybala, następnie piłka trafiła do Daniego Alvesa, który kapitalnym podaniem piętą obsłużył wbiegającego Higuaina. Argentyński napastnik z 14. metra przymierzył technicznie i otworzył wynik meczu. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy gra nieco się uspokoiła i na przerwę Juventus schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron Monaco szybko mogło doprowadzić do wyrównania. Silva posłał idealne podanie w pole karne do Falcao, ale kolumbijski snajper uderzył wprost w leżącego Buffona. W 54. minucie Juventus wyszedł z kontrą, Marchisio stanął przed doskonałą szansą, jednak jego płaskie uderzenie padło łupem Subasicia. Pięć minut później goście podwyższyli prowadzenie – Bakayoko stracił futbolówkę na rzecz Dybali, a ten dograł ją do Alvesa. Brazylijczyk posłał kapitalną piłkę w pole karne, Glik nie przypilnował Higuaina i napastnik wślizgiem wpakował piłkę do siatki.

Po drugiej straconej bramce Monaco rzuciło całe siły do ataku, jednak szczelna defensywa gości spisywała się bez zarzutu. W ostatnim kwadransie gra obu drużyn się zaostrzyła, a w poczynania zawodników wkradł się chaos. W 90. minucie piłka po dograniu z rzutu wolnego trafiła na głowę rezerwowego dziś Germaina, ale kapitalną interwencją w tej sytuacji popisał się Buffon, który sparował piłkę na rzut rożny. Ostatecznie więcej bramek w meczu nie oglądaliśmy i przed rewanżem w Turnie to Juventus znajduje się w komfortowej sytuacji.

AS Monaco 0:2 (0:1) Juventus Turyn

Bramki: Higuain 29′, 59′

Monaco: Subasić – Sidibe, Glik, Jemerson, Dirar – Fabinho, Bakayoko (66′ Moutinho), Silva (81′ Toure), Lemar (67′ Germain) – Falcao, Mbappe

Juventus: Buffon – Chiellini, Bonucci, Barzagli – Alves, Marchisio, Pjanić, Sandro, Dybala, Mandżukić – Higuain