LM: ZAKSA melduje się w kolejnej fazie turnieju!

21 mar 2018, 21:24

Drugie spotkanie tych drużyn w rundzie play-off rozegrane zostało w Kędzierzynie-Koźlu. Mistrzowie Polski zachowali dobrą passę z pierwszego meczu i ponownie triumfowali 3:0.

Mecz rozpoczął się od skromnego prowadzenia jastrzębian (1:3), jednak gospodarze bardzo szybko odebrali im kontrolę nad grą. Kędzierzynianie wykorzystywali swoje atuty i korzystali z problemów Pomarańczowych (10:6). W mgnieniu oka powiększyli przewagę z czterech do siedmiu “oczek” (15:8). Gospodarze byli piekielnie skuteczni, a podopieczni Ferdinando De Giorgiego mogli tylko obserwować jak Mistrzowie Polski zdobywają kolejne punkty (20:15). Mieli problemy z przyjęciem piłki, co automatycznie powodowało kłopoty z wyprowadzeniem skutecznej akcji ofensywnej. Przyjezdni próbowali jeszcze walczyć, zrywając się i odrabiając straty w końcówce, jednak gospodarze szybko zareagowali i nim sytuacja wymknęła się spod kontroli, Maurice Torres zakończył partię potężnym atakiem (25:21).

Krótka przerwa zadziałała motywująco na jastrzębian. Od samego początku drugiego seta dotrzymywali kroku grającym dobrze kędzierzynianom (4:4). Nieprzerwanie toczyła się walka punkt za punkt (7:7). Ostatecznie gospodarzom udało się zyskać drobną przewagę (15:13), jednak przyjezdni nie odpuszczali nawet na chwilę. Końcówka zapowiadała się bardzo emocjonująco (18:18). Pomimo obiecującego wyniku, Pomarańczowi niespodziewanie stanęli w miejscu. Mistrzowie Polski wykorzystali swoją szansę i wygrali drugą odsłonę 25:20, tym samym awansując do kolejnej fazy Ligi Mistrzów.

Zespoły podeszły do trzeciego seta w całkowicie innych składać. Obydwaj trenerzy pozwolili pokazać się rezerwowym. Pomimo tego sytuacja w ogóle nie uległa zmianie, kędzierzynianie bez zmian utrzymywali się na prowadzeniu (6:3). Pomimo ogromnych starań ze strony ekipy Ferdinando De Giorgieg, miejscowi nie ustąpili rywalom (14:9). Z każdą minutą dystans między zespołami pogłębiał się (19:12). Jastrzębianie nie byli w stanie zrobić ani jednego korku do końca meczu. Kędzierzynianie triumfowali pewnie 25:12!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 25:20, 25:12)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Szymura, Rejno, Falaschi, Toniutti, Buszek, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Semeniuk, Deroo, Maziarz, Zatorski, Banach

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Muzaj, Kosok, Lushtaku, Boruch, Quiroga, Ernastowicz, De Rocco, Kampa, Sobala, Oliva, Turski, Popiwczak, Gdowski