LN: Pierwszy weekend za nami. Polacy na czele klasyfikacji generalnej!

27 maj 2018, 22:18

Po pierwszym weekendzie Ligi Narodów Polacy zajmują wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Nim się obejrzeliśmy zakończył się pierwszy weekend Siatkarskiej Ligi Narodów. Mecze rozgrywane w Katowicach i Krakowie Biało-Czerwoni mogą zaliczyć do bardzo udanych. Wygrali trzy mecze, w ogólnym rozrachunku tracąc tylko jednego seta! Koreańczyków i Rosjan pokonali 3:0, Kanadyjczycy postawili nieco większy opór i mecz zakończył się po czterech odsłonach. Podopieczni Vitala Heynena z dziewięcioma punktami zakończą I odsłonę Ligi Narodów na 1. miejscu w klasyfikacji generalnej! Tuż za naszą reprezentacją plasują się Francuzi, będąc gorszymi jedynie w bilansie setów – Les Bleus oddali przeciwnikom dwa sety.

16. Korea Południowa 3 0-3 0:9 0

Przypomnijmy, w końcowym rozrachunku największe znaczenie ma liczba wygranych meczów. W przypadku takiego samego wyniku zespoły klasyfikuje się patrząc na kolejno większą liczbę zdobytych punktów, wyższy stosunek setów, wyższy stosunek małych punktów i na końcu lepszy bilans w bezpośrednich meczach.