LNK: Wspaniały triumf Biało-Czerwonych!

5 cze 2018, 22:42

Na rozpoczęcie kolejnego turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów nasze siatkarki pewnie pokonały rywalki z Argentyny 3:0.

Premierowa odsłona była istnym pokazem siły Polek. Początkowo prowadzenie Biało-Czerwonych było wysokie, jednak nie aż tak imponujące. Bardzo dobrze prezentowały się Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Malwina Smarzek (8:4). Rywalki z Ameryki Południowej szybko zaczęły popełniać błędy, co nasze siatkarki wykorzystały na swoją korzyść (14:7). Z każdą minutą prowadzenie podopiecznych Jacka Nawrockiego rosło. Gdy set zbliżał się do końca różnica między zespołami wynosiła aż jedenaście oczek (19:8)! Reprezentantki Argentyny były całkowicie rozbite. Polki bez żadnego problemu triumfowały 25:11.

Tak samo jak w poprzednim secie, odsłonę rozpoczęliśmy od prowadzenia gospodyń (4:2). Taki stan utrzymywał się aż do pierwszej przerwy technicznej, na którą Polki zeszły przy prowadzeniu 8:5. Rywalki nie były w stanie postawiać oporu, a tym bardziej przejąć kontroli nad grą. Podopieczne Guillermo Orduna prezentowały się wyjątkowo słabo, były zupełnie przytłoczone tempem, które narzuciły Biało-Czerwone (20:9). Nasze siatkarki triumfowały również w drugiej odsłonie, tylko z odrobinę mniejszą różnicą punktową niż w poprzednim secie – 25:14.

Na całe szczęście nasze zawodniczki nie straciły koncentracji i rozpoczęły ostatnią partię z wysokiego “C” już na samym początku wyrabiając sobie bezpieczną przewagę (5:0). Przyjezdnym szybko udało się zniwelować straty do jedynie dwóch “oczek” (8:6), jednak Polki nie dały się zaskoczyć. Nim się obejrzeliśmy ponownie miały na swoim koncie duży zapas (13:7). Podopieczne Jacka Nawrockiego nie wypuściły prowadzenia aż do samego końca meczu (18:13). Spotkanie zakończyło się bez większych emocji w końcówce, gospodynie bardzo pewnie triumfowały 25:20.

Polska – Argentyna 3:0 (25:11, 25:14, 25:20)

Polska: Pleśnierowicz, Kąkolewska, Efimienko, Grajber, Mędrzyk, Smarzek, Witkowska, Łukasik, Nowicka, Bociek, Twardowska, Murek

Argentyna: Rodriguez, Sagardia, Tosi, Lazcano, Fortuna, Busquets Reyes, Rizzo, Hiruela, Soria.