Lotto Ekstraklasa: Helik bohaterem “Pasów”!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:55
22 lip 2017, 21:46

Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Cracovią 1:0. Bramkę dającą zwycięstwo “Pasom” w 67. minucie strzelił Michał Helik.

Na początku drugiej połowy sędzia Szymon Marciniak po skorzystaniu z systemu VAR nie uznał gola zdobytego przez Krzysztofa Piątka, ponieważ zawodnik znajdował się na pozycji spalonej.

W 67. minucie strzał Zenjova został zablokowany przez Nalepę, następnie piłka trafiła do Michała Helika, który z bliska umieścił futbolówkę w bramce.

Lechia Gdańsk 0-1 Cracovia
Michał Helik 67

Lechia: 1. Dušan Kuciak – 41. Paweł Stolarski, 30. João Nunes, 25. Michał Nalepa, 3. Jakub Wawrzyniak – 28. Flávio Paixão (85, 29. Karol Fila), 7. Miloš Krasić, 32. Mateusz Matras, 17. Lukáš Haraslín (64, 13. Mateusz Lewandowski) – 19. Marco Paixão, 11. Grzegorz Kuświk (64, 31. Florian Schikowski).

Cracovia: 30. Adam Wilk – 4. Piotr Malarczyk (46, 34. Ołeksij Dytiatjew), 39. Michał Helik, 3. Michal Sipľak, 33. Kamil Pestka – 10. Sergei Zenjov, 25. Szymon Drewniak, 5. Miroslav Čovilo, 23. Jaroslav Mihalík (90, 32. Krzysztof Szewczyk), 11. Mateusz Wdowiak (68, 20. Mateusz Szczepaniak) – 99. Krzysztof Piątek.

żółte kartki: Wawrzyniak – Zenjov, Malarczyk, Dytiatjew, Sipľak

Sędzia: Szymon Marciniak
Widzów: 15 624