Lotto Ekstraklasa: Lech wciąż niepokonany w Poznaniu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:25
18 lut 2018, 19:46

Lech Poznań pokonał na własnym obiekcie szczecińską Pogoń 2-0 w ramach rozgrywek 23. kolejki Lotto Ekstraklasy. Na listę strzelców w drużynie Nenada Bjelicy wpisali się Darko Jevtić oraz Emir Dilaver.

Portowcy przyjechali do Poznania bardzo zmobilizowani serią trzech zwycięstw. Lech chciał zaś zmazać plamę, jaką był bardzo słaby występ w Gdyni przeciwko Arce. W 3. minucie Radosław Majewski postraszył bramkarza gości Łukasza Załuskę, ale na strachu się skończyło, gdyż futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

Sześć minut później groźnie zrobiło się pod drugą bramką, ale Łukasz Zwoliński nie zdołał umieścić piłki w siatce po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Chwilę potem swoje okazje miał Christian Gytkjaer, ale nie były one na tyle dogodne, by Duńczyk mógł umieścić piłkę w siatce.

W 20. minucie spotkania wynik otworzył Darko Jevtić. Szwajcar indywidualną akcją dał prowadzenie ,,Kolejorzowi”. Strzałem z linii pola karnego w lewy róg bramki Pogoni nie dał szans Łukaszowi Załusce. Lech kontrolował wydarzenia na boisku, a szansę z rzutu wolnego miał Majewski, lecz uderzył zbyt lekko i prosto w golkipera gości.

W 34. minucie w konsekwencji straty Cornela Rapy dwukrotnie musiał interweniować Załuska. Najpierw obronił strzał z dystansu Chrisitiana Gytkjaera, a chwilę potem dobitkę Darko Jevticia. Na pięć minut przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połową drugą szansę zmarnował w tym meczu Łukasz Zwoliński, a po rzucie rożnym wywalczonym po tej akcji, główkował niecelnie Jarosław Fojut.

W 57. minucie Ricardo Nunes miał okazję z rzutu wolnego. Dogodna odległość do bramki Jasmina Buricia oraz dobra pozycja dla gracza lewonożnego. To pachniało golem wyrównującym, lecz na nieszczęście gości, lewy obrońca ,,Portowców” przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Pogoń naciskała na Lecha i kilka minut później, gdyby nie genialna interwencja Buricia, goście doprowadziliby do remisu. Bośniak z polskim paszportem z dosłownie jednego metra ,,wyjął” uderzenie głową Łukasza Zwolińskiego.

Kiedy wydawać się mogło, że Lech jest przyciśnięty do narożnika, to on akurat odpowiedział gościom bramką. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Darko Jevticia na bramkę zamienił stoper ,,Kolejorza” Emir Dilaver. W końcówce spotkania debiut w barwach poznańskiego Lecha zaliczył Tymoteusz Klupś.

Zwycięstwo Lecha oznacza dotrzymanie kroku Legii oraz Jagiellonii, które swoje spotkania już wcześniej rozegrały i wygrały. Pogoń zaś straciła szansę na opuszczenie strefy spadkowej.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)

1:0 Jevtić 20′

2:0 Dilaver 81′