LOTTO Ekstraklasa: Lechia nadal niepokonana! Zwycięstwo nad bezradnym Górnikiem

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:15
18 sie 2018, 22:23

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze (2:0) po samobójczym trafieniu Pawła Bochniewicza i golu Flavio Paixao. Zespół Piotra Stokowca po pięciu kolejkach LOTTO Ekstraklasy nadal nie zaznał smaku porażki.

W pierwszych minutach tego spotkania lepiej spisywała się Lechia Gdańsk. Gospodarze zepchnięci pod własne pole karne, grali dość nerwowo i niedokładnie. Po obu stronach zauważyć można było dużo agresji, co przekładało się na sporą liczbę fauli. W 23. minucie wynik spotkania otworzyła drużyna Piotra Stokowca. Zza pola karnego mocno uderzył Karol Fila, a piłka odbiła się od nogi Bochniewicza i wpadła do siatki. Bramka została uznana jako trafienie samobójcze obrońcy z Zabrza. Szybko odpowiedzieć starał się Górnik, ale strzał Matuszka obronił Kuciak. Większą skutecznością wykazywała się dziś Lechia i to ona zdobyła drugą bramkę w tym spotkaniu, Z rzutu wolnego prosto w słupek przymierzył Patryk Lipski, piłka odbiła się jednak wprost pod nogi Flavio Paixao, a ten skierował ją do bramki. Do przerwy Lechia prowadziła więc 2:0.

Po zmianie stron żadna z drużyn nie była w stanie przejąć inicjatywy. Zarówno Górnik jak i Lechia nie mieli pomysłu, jak zaskoczyć rywala. W 70. minucie strzałem z dystansu Szymon Żurkowski starał się pokonać Kuciaka, jednak golkiper gości skutecznie interweniował. W końcówce meczu Górnik próbował odrobić straty, jednak świetnie w bramce spisywał się dziś słowacki bramkarz. Ostatecznie wynik spotkania się nie zmienił i goście mogli świętować trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Dla Górnika była to pierwsza porażka w rozgrywkach ligowych.

W następnej kolejce Górnik zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków, natomiast Lechia w Szczecinie podejmie Pogoń.

Górnik Zabrze 0:2 Lechia Gdańsk (0:2)

23. Bochniewicz (sam.), 33. F. Paixao

Górnik Zabrze: Loska – Gryszkiewicz, Bochniewicz, Suarez, Michalski – Jimenez, Ambrosiewicz (37. Liszka), Matuszek (82. Nowak), Smuga (61. Ryczkowski) – Żurkowski – Angulo

Lechia Gdańsk: Kuciak – Mladenović, Vitoria, Nalepa, Fila (73. Lewandowski) – Lipski, Łukasik, Kubicki – Haraslin (82. Sobiech), Arak (70. Michał Mak), F. Paixao