Lotto Ekstraklasa: Mecz Legii Warszawa z Koroną Kielce na remis!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:55
22 lip 2017, 22:28

W meczu 2 kolejki Lotto Ekstraklasy na stadionie Wojska Polskiego w Warszawie mistrz Polski Legia Warszawa zremisowała 1:1 z Koroną Kielce.

Początek spotkania należał do drużyny gospodarzy, ale lepsze sytuacje tworzyli piłkarze z Kielc, co mogło się zemścić na Legii w 16 minucie kiedy to Mateusz Możdzeń oddał bardzo niebezpieczny strzał z dystansu, który bardzo niewiele minął słupek bramki “Wojskowych”.

Legia w pierwszej połowie stworzyła kilka dobrych sytuacji. W jednej z nich Hamalainen zagrał do nowego napastnika Armando Sadiku, ale uderzył prosto w bramkarza Korony. Kilka minut poźniej bardzo efektownym zagraniem piętą znów popisał się fiński pomocnik, tym razem młody Sebastian Szymański przegrał pojedynek z Zlatanem Alomeroviciem.

W 79 minucie Kasper Hamalainen bardzo dobrym podaniem znalazł skrzydłowego Michała Kucharczyka, a ten strzałem w róg bramki otworzył wynik spotkania.

Bramkę na wagę remisu dla “zółto-krwistych” strzelił Łukasz Kosakiewicz.

Legia Warszawa 1-1 Korona Kielce
Michał Kucharczyk 79 – Łukasz Kosakiewicz 85

Legia: 1. Arkadiusz Malarz – 28. Łukasz Broź, 4. Jakub Czerwiński, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek – 53. Sebastian Szymański (57, 6. Guilherme), 15. Michał Kopczyński, 75. Thibault Moulin, 22. Kasper Hämäläinen, 21. Dominik Nagy (76, 31. Krzysztof Mączyński) – 99. Armando Sadiku (65, 18. Michał Kucharczyk).

Korona: 33. Zlatan Alomerović – 26. Bartosz Rymaniak, 24. Shawn Barry, 5. Adnan Kovačević, 19. Ken Kallaste – 21. Łukasz Kosakiewicz, 14. Jakub Żubrowski (81, 20. Fabian Burdenski), 8. Mateusz Możdżeń, 10. Nabil Aankour (68, 7. Marcin Cebula), 22. Ivan Jukić (74, 2. Krystian Miś) – 16. Maciej Górski.

żółte kartki: Możdżeń, Barry.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 15 041.