Lotto Ekstraklasa: Pierwsze zwycięstwo Lewandowskiego u steru Zagłębia

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:32
2 gru 2017, 20:01

Zagłębie Lubin pewnie pokonało na własnym terenie Termalicę Bruk-Bet Niecziecza 4:2 (3:1). Jest to pierwsze zwycięstwo lubinian pod wodzą Mariusza Lewandowskiego, który w ubiegłym tygodniu zastąpił na swoim stanowisku Piotra Stokowca.

Dużą rolę w pierwszym od ponad miesiąca zwycięstwie Zagłębia miał Jakub Świerczok, który popisał się klasycznym hat-trickiem i ma już 12 goli w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy. Był to z pewnością ogromny cios dla gości, którzy od 10. minuty prowadzili w Lubinie po dobrej akcji Mikovicia i niezłym uderzeniu Łukasza Piątka. 32- letni pomocnik z sześcioma bramkami na koncie jest najlepszym strzelcem swojej drużyny. Jest to jednocześnie najlepszy jego dorobek strzelecki w karierze.

W 48. minucie po rzucie rożnym i podbramkowym zamieszaniu prowadzenie gospodarzy podwyższył Sasa Balić, wyprowadzając Zagłębie na prowadzenie 4:1. Jeszcze przez kilkanaście minut podopieczni Mariusza Lewandowskiego naciskali niecieczan i w zasadzie mogli wygrywać jeszcze wyżej, ale okazję zmarnował między innymi Bartłomiej Pawłowski. Na pół godziny przed końcem, gospodarze nieco spuścili z tonu, na czym skorzystała Termalica. W 77. minucie spotkania Szymon Pawłowski zagrał do Łukasza Piątka, a były zawodnik Zagłębia pokonał Polacka po raz drugi w tym spotkaniu i zmniejszył rozmiary porażki. W końcówce obie drużyny jeszcze wymieniły się drobnymi ciosami, ale żaden z golkiperów nie wyciągał więcej piłki z siatki. Lubinianie zwyciężyli ostatecznie 4:2.

Zagłębie Lubin 4-2 Termalica Bruk-Bet Nieciecza (3:1)
10′ Ł. Piątek (0:1)
36′ J. Świerczok (1:1)
41′ J. Świerczok (2:1)
45+1′ J. Świerczok (3:1)
48′ S. Balić (4:1)
77′ Ł. Piątek (4:2)

Składy:

KGHM Zagłębie: Polacek – Czerwiński, Guldan, Kopacz, Balić – Matuszczyk, Kubicki, Jagiełło (Janoszka), Pawłowski (Żyra) – Świerczok, Tuszyński (Woźniak)

Rezerwowi: Forenc, Todorovski, Tosik, Janus, Woźniak, Janoszka, Żyra

Bruk-Bet Termalica: Mucha – Słaby (Iancu), Maksimienko, Kupczak, Fryc – Piątek, Jovanović, Mrozik (Stefanik), Miković, Pawłowski – Śpiączka (Janjatović)

Rezerwowi: Trela, Kecskes, Gergel, Putiwcew, Ianku, Janjatović, Stefanik

Żółte kartki: V. Jovanović (Termalica)

Widzów: 2447.