LOTTO Ekstraklasa: Pogoń bez przełamania. Trzy punkty zostają w Krakowie

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:33
17 lis 2017, 22:42

Niespodzianki i efektu nowej miotły nie było. Wisła Kraków pokonała na własnym stadionie w drugim meczu 16. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy Pogoń Szczecin 1:0. Gola na wagę trzech punktów dla “Białej Gwiazdy” zdobył Jakub Bartkowski.

Przed meczem faworytem była Wisła, która miała szanse wskoczyć na podium w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Na drugim biegunie znajdowali się Portowcy, ale nadzieję kibice upatrywali w tzw. nowej miotle, czyli Chorwacie Koscie Runjaiciu, który po porażce z Legią Warszawa objął szczecińską drużynę.

Efektu jednak nie było. Pogoń od początku skierowała się ku obronie i jej głównym zadaniem było nie stracić gola. Pierwszą połowę przetrwali, ale problemy zaczęły się po zmianie stron. Najpierw w 62. minucie wychodzącego na wolną pozycję sfaulował rumuński obrońca Cornel Rapa za co został ukarany czerwoną kartką. Następnie grająca w “10” Pogoń jeszcze bardziej się cofnęła. To jednak nie przyniosło rezultatu. Na kwadrans przed końcem meczu dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał obrońca “Białej Gwiazdy”, Jakub Bartkowski, który strzałem głową pokonał bezradnego Łukasza Załuskę.

W tabeli LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków z dorobkiem 27 punktów zajmuje aktualnie trzecie miejsce. Pogoń zgromadziła do tej pory zaledwie 9 “oczek” i kontynuuje fatalną passę pięciu porażek z rzędu!

Wisła Kraków 1-0 Pogoń Szczecin