Lotto Ekstraklasa: Zagłębie traci zwycięstwo w doliczonym czasie! Valencia bohaterem Piasta

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:37
20 paź 2017, 20:06

Zagłębie Lubin zremisowało na własnym stadionie z Piastem Gliwice 2:2 (1:1) w pierwszym spotkaniu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy zdobyli Jakub Świerczok i Filip Jagiełło, natomiast dla gości trafiali Michal Papadopulos i Cesar Joel Valencia.

Już w 3. minucie spotkania Zagłębie mogło objąć prowadzenie, ale Pawłowski, który przebiegł sprintem prawie pół boiska, oddał niecelny strzał. Chwilę później skuteczniejszy był Świerczok. Napastnik gospodarzy zdobył bramkę strzałem głową, po sprytnie rozegranym rzucie rożnym. W 15. minucie Zagłębie próbowało powtórzyć akcję, ale tym razem Balić posłał piłkę nad poprzeczką. Na wyrównanie Piasta nie trzeba było długo czekać, gdyż po jednej z kolejnych akcji na listę strzelców wpisał się Papadopulos. Konczkowski świetnie dośrodkował z prawego skrzydła, a Czech głową skierował futbolówkę do bramki. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło, a najlepszą okazję, aby było inaczej miał Balić.

Po przerwie lepiej prezentowali się gospodarze i na efekt dobrej gry nie trzeba było długo czekać. W 53. minucie piłkę z pola karnego wybili obrońcy Piasta, a na strzał bez przyjęcia, w kierunku dalszego słupka zdecydował się Filip Jagiełło. Sekundę później wychowanek “Miedziowych” mógł cieszyć się ze zdobytej bramki. W 68. minucie Piast staną przed szansą na wyrównanie. Po ładnej, indywidualnej akcji Valencia wyłożył piłkę na szesnasty metr do Sendlara, a ten przymierzył w okolice okienka bramki. Doskonałą interwencją popisał się w tej sytuacji Polacek, ratując swoją drużynę przed bramką na 2:2. Ostatecznie bramka dla Piasta padła, ale trzeba było czekać aż do doliczonego czasu gry. Jankowski wygrał pojedynek powietrzny z Guldane, zgrywając piłkę do Valencii, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza Zagłębia.

Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 2:2 (1:1)

Bramki: 7. Świerczok, 53. Jagiełło – 21. Papadopulos, 90+1. Valencia.

Zagłębie Lubin: Polacek – Guldan (C), Kopacz, Jach (46. Tuszyński) – Woźniak, Matuszczyk, Jagiełło (74. Todorovski), Kubicki, Balić – Pawłowski (79. Janoszka), Świerczok.

Piast Gliwice: Rusov – Konczkowski, Pietrowski (C), Hebert, Rugašević – Jagiełło (55. Jankowski), Dziczek, Bukata (73. Gojko), Sedlar (77. Vranjes), Valencia – Papadopulos.