Lowlanders nie pozostawili złudzeń, Kozły z drugą wysoką porażką

16 kwi 2016, 19:22

W drugim dzisiejszym meczu 3. kolejki Topligi Kozły Poznań podejmowały u siebie Lowlanders Białystok. Przyjezdni, którzy w zeszły weekend pokonali Warsaw Eagles, również i dziś zaprezentowali dobrą grę, bez problemów pokonując poznaniaków 35:0.

Już po pierwszej kwarcie widać było, kto będzie dominował w całym starciu. Mecz od przyłożenia rozpoczął Ronald Long, a o samo uczynił kilka minut później Krzysztof Czaplejewicz. Artur Zalewski bez zarzutów podwyższał za jeden punkt, dzięki czemu w drugą kwartę goście wchodzili z prowadzeniem 14:0.

Cieszy niezmiernie fakt, iż dla zespołu z Białegostoku touchdowny notowali zawodnicy z Polski, co więcej, za każdym razem czynił to ktoś inny. Przed przerwą przyłożeniami popisali się jeszcze Adam Matowicki i Damian Kołpak, a bezbłędny w kopaniu za jeden punt był dziś Zalewski i do przerwy wynik brzmiał 28:0.

Po chwili oddechu, w trzeciej kwarcie udanie zapunktował Bartłomiej Trubaj, który został również wybrany MVP tego meczu. Podwyższył Artur Zalewski i po nieobfitującej w punkty ostatniej części, starcie zakończyło się rezultatem 35:0