Lubinianie nie dali szans “Jadze” i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski

23 wrz 2015, 19:29

Zagłębie Lubin wygrało 2-0 na wyjeździe z Jagiellonią Białystok i awansowało do kolejnej rundy Pucharu Polski. Podopieczni Piotra Stokowca po raz drugi w tym sezonie rozgrywkowym pokonali drużynę z Podlasia. Lubinianie w ćwierćfinale zmierzą się ze zwycięzcą dzisiejszego meczu Lech Poznań – Ruch Chorzów.

Sąsiadujące w tabeli Ekstraklasy drużyny Jagiellonii Białystok i Zagłębia Lubin zmierzyły się na Stadionie Miejskim w 1/8 finału Pucharu Polski. Bukmacherzy więcej szans na awans dawali drużynie Michała Probierza, ale ostatni mecz tych drużyn na stadionie w Białymstoku wygrali goście.

W 5. minucie po kombinacyjnym ataku przed szansą stanęli goście. Krzysztof Piątek uderzył z 20 metra minimalnie niecelnie. Swoją przewagę Zagłębie Lubin udokumentowało w 16. minucie. Doskonałe dośrodkowanie Łukasz Janoszki strzałem głową wykończył Michal Papadopulos. Jagiellonia próbowała odmienić losy meczu, ale w 31. minucie ponownie została skarcona. Z rzutu wolnego dośrodkował Janus, a Krzysztof Piątek zmusił do kapitulacji Barana. Po raz drugi źle zachował się Tarasovs.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli piłkarze Jagiellonii, a swoje szanse mieli Góralski i Grzelczak. Już w 63 minucie trener Probierz wykorzystał limit zmian, ale tak naprawdę nie miał już nic do stracenia. Wprowadzony po przerwie Vassiljev ładnie przymierzył w 65. minucie, ale jego strzał nad poprzeczkę przeniósł bramkarza Zagłębia. Trzy minuty później na strzał z ostrego kąta zdecydował się kolejny zmiennik, Przemysław Frankowski. Jego uderzenie zatrzymało się na spojeniu słupka z poprzeczką. W 82. minucie po ładnej akcji gości niecelnym strzałem popisał się Błąd. Była duża szansa na bramkę zasługującą na tekst “stadiony świata”. Romańczuk tuż przed końcem miał szansę na kontaktowego gola, ale jego strzał z pięciu metrów był niecelny.

Wynik nie uległ już zmianie i to Zagłębie Lubin będzie czekało na wygranego z pary Lech Poznań – Ruch Chorzów.