Lubiński “spacerek” Wisły w Superlidze

14 paź 2017, 14:53

Wisła Płock zdecydowanie górowała i zwyciężyła 36:21 Zagłębie Lubin. Miedziowi nie rozegrali najlepszego spotkania i nie sprawili rywalom większych problemów.

Przed tym spotkaniem faworyt był tylko jeden i ciężko było się spodziewać wielkiego meczu, jednak trenerom obydwu drużyn sielankowy początek w lubińskiej hali RCS nie mógł się spodobać. Po siedmiu minutach Wisła prowadziła 2:0 po bramce Lovro Mihcia, ale dopiero po stracie dwóch kolejnych, Bartłomiej Jaszka wziął czas, aby zrugać swoich zawodników. Przyniosło to chwilowe efekty w postaci goli Jana Czuwary i Tomasza Pietruszki, zdobywanych po kontrach (2:5). Lubiński zespół miał kłopot z grą w ataku pozycyjnym i tracił wiele piłek, które przechwycone przez przeciwników lądowały w bramce Jakuba Skrzyniarza. Po kolejnej takiej akcji Mihicia było już pięć bramek straty (2:7). Różnica wciąż się zwiększała.

Przed przerwą kilka udanych zagrań na kole Michała Stankiewicza, mimo kary Mikołaja Szymyślika, zaowocowało zmniejszeniem strat (9:16). Chwilowym, bowiem był to krótki przypływ dobrej gry Zagłębia.

W drugiej połowie Nafciarze wciąż udowadniali tezę, wedle której, w Superlidze nie trzeba mieć środka rozegrania, kiedy ma się szybkich skrzydłowych w kontrach, aby urządzać innym klubom tęgie lanie. Szczególnie prym wiódł w tym wybrany zawodnikiem meczu Valentin Ghionea, który w drugiej połowie rzucił siedem z dziesięciu swoich bramek w tym meczu. Jako, że Wisła i Zagłębie są w oddzielnych grupach, ci pierwsi zdobyli trzy punkty.

MKS Zagłębie Lubin – SPR Wisła Płock 21:36 (10:17)

MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 5, Bondzior 1, Przysiek, Kużdeba 2 , Mrozowicz 2, Pawlaczyk 1, Gębala Stanisław, Szymyślik, Czuwara 3 (1/1), Pietruszko 3, Dawydzik 2, Mollino 2. Trener: B.Jaszka.

Orlen Wisła Płock: Wichary, Morawski – Duarte 1, Krajewski 5, Obradovic 4, Ghionea 10, Gębala Tomasz 2, Sime Ivić 2, Gębala Maciej 2, Zabic 1, Mihić 6, De Toledo 2, Wołowiec 1. Trener: P.Przybecki

Sędziowie: A.Gratunik, M.Wołowicz

Kary: Szymyślik (Zagłębie) – 4 min, Dawydzik (Zagłębie) – 2 min, Mihić (Wisła) – 2 min, Obradović (Wisła) – 2 min, Żabić (Wisła) – 2 min.