ME łyżwiarstwo szybkie: Brązowe mistrzostwa Polaków w Kołominie

7 sty 2018, 18:33

W miniony weekend rozegrane zostały w rosyjskim Kołominie Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim. Polska drużyna panczenistów, podczas owej imprezy zdobyła brązowy medal.

Mistrzostwa Europy w Kołomnie należały do udanych dla Polskich Panczenów. Męska drużyna w składzie: Jan Szymański, Adrian Wielgat i Zbigniew Bródka zdobyli brązowy medal. Przegrali jedynie z Holandią i Rosją, a wyprzedzili Norwegię i Włochy. Z kolei, Panie zajęły w wyścigu drużynowym czwarte miejsce. Do brązowego medalu zabrakło niewiele – jedynie trzy setne sekundy. Złoto zdobyły Holenderki, srebro – Rosjanki, a brąz – Niemki.
Brązowy medal wywalczyli także panowie w sprincie drużynowym. Artur Nogal, Piotr Michalski oraz Sebastian Kłosiński uzyskali czwarty czas. Jednak chwilę po zakończeniu rywalizacji zdyskwalifikowano drugich Holendrów. Najlepsi w sprincie drużynowym byli Rosjanie, a srebro zdobyli Finowie.