Łyżwiarstwo szybkie: Sztafeta kobiet tuż za podium!

10 lis 2017, 19:08

Rywalizację w Pucharze Świata rozpoczęli dzisiaj panczeniści, którzy wystartowali na zawodach w  holenderskim Heerenveen. Była to udana inauguracja dla sztafety pań, które zajęły 4. miejsce. Dobrze spisał się również Artur Waś, który rozpoczął sezon od 7. miejsca.

Polki w składzie Natalia Czerwonka, Katarzyna Bachleda-Curuś oraz Katarzyna Woźniak spisały się w Heerenveen bardzo dobrze. Inauguracja sezonu pokazała, że są gotowe do walki, a dzisiejsze 4. miejsce dokładnie to pokazuje. Nasze panie przejechały cały dystans w czasie 3:02,14 minuty (tracąc do podium 2,51 sekundy). Nieco gorzej spisała się męska sztafeta, która w składzie Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański oraz Zbigniew Bródka zajęła 9. miejsce (3:46,13 minuty).

W wyścigu na dystansie 500 metrów dywizji “A” dość dobrze spisał się Artur Waś, który do mety dojechał na 7. miejscu z czasem 34,96 sekundy. Na tym samym dystansie dywizji “B” wśród kobiet 14. miejsce zajęła Natalia Czerwonka. W biegu “B” wśród mężczyzn 10. był Artur Nogal, 12. Piotr Michalski, a 24. Sebastian Kłosiński.