Maciej Bodnar mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas!

Aktualizacja: 22 cze 2016, 21:27
22 cze 2016, 19:36

Kolarz drużyny Tinkoff Maciej Bodnar został w Świdnicy mistrzem Polski elity w jeździe indywidualnej na czas. Drugie miejsce zajął Marcin Białobłocki (ONE Pro Cycling), a po brąz sięgnął Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice). W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv).

Trasa dzisiejszej czasówki nie należała do najtrudniejszych technicznie. Kolarze łącznie mieli do pokonania dystans 52 kilometrów.

Po pierwszych dwóch międzyczasach prowadził Białobłocki, który wyprzedzał Bodnara. Jednak w drugiej części czasówki to Bodnar pojechał zdecydowanie lepiej i odniósł pewne zwycięstwo z przewagą 28 sekund. Mateusz Taciak stracił do zwycięzcy 1:29. W dzisiejszych zawodach wystartowało 13 zawodników.

W rywalizacji Pań najlepszy czas na trasie 26 km wykręciła Katarzyna Niewiadoma, drugie miejsce zajęła Katarzyna Pawłowska (Boels – Dolmans), a trzecie Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini).