Madryt: Drugie miejsce Haratyka!

8 lut 2018, 21:01

Michał Haratyk zajął 2. miejsce w konkursie pchnięcia kulą podczas mityngu IAAF World Indoor Tour w Madrycie. Polak pchnął kulę na odległość 20,96 metra i przegrał tylko z liderem list światowych – Tomasem Stankiem.

Dla 25-letniego kulomiota zawody w Madrycie były dziś drugim startem w tegorocznym sezonie halowym. Cztery dni temu w Spale uzyskał 21,45 metra, poprawiając swój rekord życiowy i wypełniając wskaźnik na Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham. Dziś podczas mityngu cyklu IAAF, Haratyk pchnął najdalej 20,96 metra i zajął bardzo dobre 2. miejsce.

6. miejsce w tym samym konkursie zajął 20-letni Konrad Bukowiecki, który dzisiaj nie miał swojego dobrego dnia. Absolutny rekordzista Polski (21,97 metra), pchnął dziś najdalej 19,48 metra.

W biegu “B” na dystansie 800 metrów najlepszy był 20-letni Mateusz Borkowski. Czas Polaka – 1:47,75 minuty.