Makuszewski daje zwycięstwo Lechii!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:49
4 paź 2014, 20:28

Maciej Makuszewski zdobył jedynego gola w drugim dzisiejszym meczu Ekstraklasy. Lechia Gdańsk pokonała Cracovię 1:0.

Mecz zaczął się dobrze dla Gdańszczan. Już w 5 minucie objęli prowadzenie. Maciej Makuszewski wykorzystał idealne dośrodkowanie Daniela Łukasika. Cracovia starała się jak najszybciej odrobić straty, ale mimo prób nie udało się im zdobyć bramki. Lechia dobrze spisywała się w defensywie, a Cracovia słabo grała w środkowej strefie boiska.

W drugiej połowie odważnie zaczęła Cracovia, ale mimo prób Lechia w ważnych momentach przerywała ich akcje. Lechiści grali pewnie w każdej strefie boiska. Bardzo aktywnym piłkarzem był Stojan Vranjes. Pod koniec drugiej połowy Cracovia miała szansę na wyrównanie, ale Budziński trafił w obrońców w dogodnej sytuacji. Mecz zakończył się wyniekiem 1:0

Lechia Gdańsk 1:0 Cracovia ( Makuszewski 5′ )