Manchester pewnie pokonuje Bournemouth

17 maj 2016, 23:13

Manchester United w ostatnim ligowym spotkaniu sezonu 2015/2016 pokonał 3:1 Bournemouth. Artur Boruc znalazł się poza kadrą meczową.

Czerwone Diabły, aby awansować do Ligi Mistrzów musiały pokonać drużynę gości aż 19:0 co było raczej niemożliwe. Mimo, że oba zespoły grały praktycznie o nic to dążyły do zwycięstwa w tym spotkaniu. Podopieczni van Gaala zdecydowanie przeważali w spotkaniu. Pierwszą bramkę zobaczyliśmy jednak dopiero w 43. minucie kiedy to Federiciego pokonał Rooney.

Kolejne bramki dla Manchesteru zdobywali w 74. i 87. minucie kolejnego Rashford i Young.

Honorowe trafienie dla Bournemouth zaliczył…Smalling, który wpakował piłkę do własnej siatki. Z bramki tej chyba najbardziej niezadowolony jest David de Gea, który przez nieuwagę kolegi z zespołu utracił nagrodę Złotych Rękawic.

Bournemouth ukończyło sezon na 16. miejscu, zaś United uplasował się ostatecznie na 5. lokacie.