Manchester United z pierwszym trofeum. Leicester bez Polaków

7 sie 2016, 19:10

Manchester United pokonał Leicester City 2:1 w meczu otwierający sezon w Anglii. Zdobywcy Pucharu Anglii po golach Lingarda i Ibrahimovicia zdobyli tym razem Tarczę Wspólnoty.

To był udany oficjalny debiut Jose Mourinho w roli szkoleniowca “Czerwonych Diabłów”. Manchester objął prowadzenie na kwadrans przed przerwą za sprawą 23-letniego Jesse Lingard, który wykonał fantastyczną akcję, mijając kilku przeciwników i strzelając przy nodze bezradnego Schmeichela.

Na odpowiedź mistrzów Anglii musieliśmy czekać do drugiej połowy, a dokładnie do 52. minuty. Fatalny błąd popełnił Fellaini, który zbyt krótko podał do De Gei. Takich zagrań nie odpuszcza Vardy, który minął Hiszpana i posłał futbolówkę do pustej bramki.

Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Mourinho. Słabo grający cały mecz Ibrahimović błysnął na 7 minut przed końcem wykorzystując dośrodkowanie Antonio Valencii.

Niestety w meczowej 18-tce nie znalazł się ani Marcin Wasilewski ani nowy nabytek Leicester, Bartosz Kapustka, który dopiero wczoraj został wyrejestrowany przez PZPN.