Mateusz Klich zadebiutował w Utrechcie

4 lut 2018, 14:31

Tej zimy z angielskiego Leeds United do holenderskiego Utrechtu przeniósł się Mateusz Klich. Wypożyczony Polak zanotował dziś pierwszy występ w nowych barwach, a jego ekipa zremisowała z Excelsiorem Rotterdam 2:2.

10-krotny reprezentant naszego kraju wybiegł w podstawowym składzie Utrechtu, który pierwszego gola stracił w 22. minucie. Pogubiona defensywa gości nie upilnowała Stanleya Elbersa. Podopieczni Jeana-Paula de Jonga odpowiedzieli już niespełna 180 sekund później. Dośrodkowanie Zakarii Labyada wykorzystał Mark van der Maarel.

Klich przebywał na placu gry niespełna godzinę. W 60. minucie zmienił go Sander van de Streek. Utrecht za sprawą trafienia Labyada wyszedł na prowadzenie w 73. minucie, jednak chwilę później do remisu doprowadził Hicham Faik i obie ekipy podzieliły się punktami.