ME 2016: Świetny mecz na początek zmagań w grupie C!

16 sty 2016, 20:07

Na rozpoczęcie zmagań w grupie C Hiszpania po zaciętym spotkaniu pokonała Niemców. Kibice zgromadzeni w Hali Stulecia mogą być zadowoleni z widowiska, jakie stworzyli zawodnicy. W pierwszej połowie meczu padły aż 33 bramki.

Hiszpanie na każdej imprezie są uznawani za jednego z głównych faworytów do końcowego sukcesu, tak jest i tym razem. Na ostatnim wielkim turnieju, jakim były mistrzostwa Świata w Katarze, zajęli 4. miejsce, w pamiętnym meczu o brąz przegrali z Polakami. Na EURO 2016 planują pokazać swoją wielką siłę i zajść jak najwyżej. Z kolei Niemcy na czempionat Starego Kontynentu nie przyjeżdżają jako kandydat do medalu, powodem jest brak kilku ważnych zawodników. Brak takich szczypiornistów jak Uwe Gensheimer czy Patrick Groetzky jest ogromnym osłabieniem.

Obydwie drużyny spotkanie rozpoczęły w szalonym tempie, a kibice mogli rozkoszować się wieloma pięknymi akcjami. Po dziesięciu minutach gry padło w sumie już 14 bramek. Początek należał do naszych zachodnich sąsiadów, jednak z biegiem czasu do gry wracali Hiszpanie. W pewnym momencie przewaga podopiecznych Manolo Cadenasa wynosiła już siedem trafień. Niemcy zdołali jednak zniwelować stratę do trzech goli. W ostatniej minucie spotkania czerwoną kartką został ukarana Maqueda, sędzia uznał, że rzucił on specjalnie piłką w twarz rywala.

Niemcy wyszli na drugą część spotkania zmotywowani, aby odrobić straty i powalczyć ze szczypiornistami z Półwyspu Iberyjskiego o pierwsze punkty na mistrzostwach Europy. Jednak mimo starań podopiecznych Dagura Sigurdssona, Hiszpanie nie pozwolili rywalom na zbliżenie na niebezpieczny dystans. Do końca pojedynku kontrolowali przebieg gry i wygrali cały mecz 32:29. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Victor Tomas.

W sobotę o 20.45 drugie spotkanie w grupie C, gdzie Szwecja zmierzy się ze Słowenią.

Hiszpania – Niemcy 32:29 (18:15)

Hiszpania: Sterbik, Perez de Vargas – Gurbindo, Maqueda, Entrerrios, Aguinagalde, Ugalde, Canellas, Morros de Argila, Garcia, Rivera, Guardiola, Mindegia, del Arco, Dujszebajew, Baena, Tomas.

Niemcy: Wolff, Lichtlein – Kohlbacher, Dissinger, Pieczkowski, Dahmke, Ernst, Fath, Schmidt, Strobel, Weinhold, Wiede, Pekeler, Reichmann, Lemke, Sellin.

Sędziowie: S. Pichon, L. Reveret (FRA).