ME: Trzech Polaków w finale na 800 metrów!

13 sie 2014, 21:32

Artur Kuciapski, Adam Kszczot oraz Marcin Lewandowski. Oto trójka naszych zawodników w biegach półfinałowych na 800 metrów.

Jako pierwszy startował Artur Kuciapski. Niespełna 21-latek zaliczył fantastyczny bieg. Z najsłabszym czasem spośród pierwszej grupy biegaczy, zakończył zmagania na drugim miejscu z czasem 1.45,06. Artur po wolnym początku zdecydował się na atak podczas drugiego okrążenia. Z szóstego miejsca nagle znalazł się nagle na drugim i nie oddał pozycji już do końca biegu.

W drugim półfinale startowali nasze dwie nadzieje na medale podczas mistrzostw europy. Adam Kszczot oraz Marcin Lewandowski. W tym sezonie Polacy spisywali się praktycznie tak samo. Season Best Kszczota wynosi 1.44,50. Nieco szybszym czasem legitymuje się Marcin Lewandowski – 1.44,24. Obaj Panowie są faworytami do zdobycia złota.

Bieg od początku stał na wysokim poziomie. Polacy znajdowali się odpowiednio na trzecim oraz czwartym miejscu. Na ostatnich 200 metrach zaatakowali obaj nasi kadrowicze i wysunęli się na dwie pierwsze lokaty. Bieg wygrał Kszczot, drugie miejsce zajął Lewandowski. (czasy odpowiednio 1.47,12 oraz 1.47,14). Nasi Reprezentacji wyglądali na spokojnych. Cały bieg poprowadzili bardzo taktycznie i właściwie bez większego zmęczenia zajęli dwie pierwsze lokaty.

W finale zobaczymy trzech naszych reprezentantów co jest niesamowitym wynikiem.

Autor: Grzegorz Hetman