ME w Berlinie: Martyna Kotwiła i Anna Kiełbasińska bez awansu do finału

10 sie 2018, 19:57

W biegu na 200 metrów kobiet w półfinałach znalazły się dwie nasze reprezentantki. W pierwszej serii pobiegła brązowa medalistka mistrzostw Świata do lat 20- Martyna Kotwiła. Zajęła ona 5. miejsce z czasem 23.41 sekund, co nie daje awansu do finału. W drugiej serii oglądaliśmy Anne Kiełbasińską, która z czasem 23.29 sekund zajęła również 5. miejsce. Ani również nie zobaczymy w finale.

U Martyny bez dwóch zdań było widać zmęczenie sezonem. Mimo, iż nie udało się awansować do finału, to osiągnięcie półfinału i tak jest sukcesem. Dla Martyny najbardziej liczyły się lipcowe Mistrzostwa Świata do lat 20, na których zdobyła brązowy medal, a parę dni później na Mistrzostwach Polski pobiła rekord Polski juniorek należący do tej pory do Ireny Szewińskiej. Możemy być spokojni o przyszłość Polskiego sprintu i ze zniecierpliwieniem czekać na sztafetę 4×100 metrów!

Anna Kiełbasińska również walczyła, jednak rywalki były zdecydowanie za mocne. Anna z czasem 23.29 nie zbliżyła się do swoich najlepszych wyników w życiu i sezonie jednak także nie możemy mieć do niej pretensji. W tym momencie najważniejsza jest sztafeta, którą będziemy mieli okazję oglądać w niedzielnych eliminacjach o 19:20.