Mecz hokeja przerwany przez sędziego!

24 lis 2014, 16:24

Hokeiści warszawskiej Legii podczas meczu w Dębicy, który miał miejsce w niedzielę,przerwali swoją grę. Powodem tej decyzji była stronniczość sędziego. Sami zawodnicy chcą  zawieszenia arbitra, gdyż uważają, że nie był bezstronny. Tę tendencyjność można było zauważyć chociażby w odniesieniu do liczby kar. Dysproporcja była tutaj ogromna. Należy powiedzieć, że zgodnie z przepisami cały mecz powinien być zapisywany na wideo, czego również nie uczyniono. Drużyna Legii Warszawa nie weszła na taflę w trzeciej tercji. Swoją decyzję argumentując względami bezpieczeństwa. Dodatkowo domaga się również trzech rzeczy. Po pierwsze chce, aby wynik z końca drugiej tercji został uznany, czyli 5:0. Po drugie anulowania wszystkich kar nałożonych przez sędziego głównego spotkania i zawieszenia samego arbitra. Jak podają głównie zainteresowani pismo w tej sprawie ma trafić w poniedziałek do Wydziału Gier i Dyscypliny PZHL. Sprawa ma zostać rozpatrzona na środowym posiedzeniu Wydziału. Na koniec trzeba podkreślić, że wszystkie drużyny w I lidze hokej na lodzie w Polsce mają obowiązek wideo rejestracji mecz, w przeciwnym wypadku przewidziane są kary finansowe. Niestety w Dębicy nie ma możliwości rejestracji wideo.

Tak się wypowiadali zawodnicy po meczu odnośnie zejścia z lodu w czasie III tercji:

” Zdecydowaliśmy się zejść z lodu, żeby zaprotestować przeciwko fatalnemu sędziowaniu, chcieliśmy zasygnalizować opinii publicznej, że trzeba coś z tym zrobić!”

Odpowiedź Wydziału Gier i Dyscypliny PZHL na całą sprawę:

“Będziemy się chcieli temu przyjrzeć, nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją.”

Miejmy nadzieję, że sytuacja szybko się wyjaśni, a takie sytuacje będą rozstrzygane zgodnie z duchem sportowego fair play.