Szalony mecz Medyka, Brescia Calcio pokonana!

5 paź 2016, 17:49

Medyk Konin pokonał na własnym boisku Brescie Calcio, w pierwszym meczu 1/16 Ligi Mistrzyń. Polska drużyna dokonała niesamowitej remontady ze stanu 1:3, wygrywając ostatecznie 4:3 z włoskim klubem.

Spotkanie Ligi Mistrzyń nie rozpoczęło się dobrze dla polskiego zespołu, bowiem już w 14. minucie Brescia objęła prowadzenie po strzale Barbary Bonansea. Po upływie kwadransa Medyczki wyrównały, a na listę strzelców wpisała się aktywna dziś Liliana Kostowa. W 36. min. Włoszki ponownie wyszły na prowadzenie, tym razem po trafieniu Cernoli z rzutu wolnego.

Po przerwie przez długi czas mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 70. minucie Brescia podwyższyła prowadzenie po strzale Sabatino. Kiedy wydawało się, że szanse Medyka na zwycięstwo w tym spotkaniu są już tylko iluzoryczne, piłkarki z Konina dokonały niemożliwego.

W 76. min. bramkę kontaktową zdobyła Aleksandra Sikora, a trzy minuty później na tablicy widniał już wynik 3:3. Autorką trzeciego trafienia dla Medyka była Anna Gawrońska, jednak nie była to ostatnia bramka dzisiejszego popołudnia. Na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry Liliana Kostowa zdobyła drugiego gola w tym meczu, pokonując bramkarkę rywalek bezpośrednio z rzutu rożnego!

Podopieczne Romana Jaszczaka zostawiły na boisku serca i pokazały, że w futbolu nie ma rzeczy niemożliwych. O awansie do dalszej fazy rozgrywek zadecyduje rewanż we Włoszech, który obędzie się już za tydzień.

Medyk Konin 4:3 (1:2) Brescia Calcio

Bramki: Kostowa (29′, 84), Sikora (76′), Gawrońska (79′) –  Bonansea (14′), Cernoia (36′), Sabatino (70′)

Medyk: Szymańska – Sikora, Grad (68. Guściora), Sławczewa, Ficzay, Dudek – Balcerzak, Pakulska, Daleszczyk – Gawrońska, Kostowa.

Brescia: Marchitelli – Salvai, Gama, Manieri – Fuselli, Elisa Mele (74. Eusebio), Rosucci, Cernoia, Bonansea – Girelli (79. Stefania Tarenzi), Sabatino.