Miedź po raz kolejny niepokonana na własnym stadionie

13 mar 2016, 14:33

Miedź Legnica zremisowała z Zawiszą Bydgoszcz 1:1 (1:0) w spotkaniu 21. kolejki I ligi. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza po raz kolejny nie dali się pokonać na własnym terenie i pod tym względem są najlepsi w lidze. Bramki zdobywali: Estończyk Artjom Artjunin oraz Karol Angielski.

Już od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę w tym spotkaniu przejęli gospodarze. W 5. minucie po rzucie rożnym groźny strzał głowa oddał Tomasz Midzierski, jednak piłka otarła się jeszcze od jednego z obrońców i opuściła plac gry. Chwilę później z dystansu uderzał Tadas Labukas, ale strzał był minimalnie niecelny. Zawisza odpowiadał nielicznymi kontratakami. Po jednym z nich w dogodnej sytuacji znalazł się Karol Danielak, który oddał niecelny strzał przewrotką.

W 30. minucie Petteri Forsell próbował zaskoczyć z dalekiej odległości Łukasza Sapelę, który interweniował z dużym trudem. W kolejnej akcji wynik otworzyć mógł Wojciech Łobodziński, jednak i tym razem górą był bramkarz gości. Trzy minuty przed końcem pierwszej części gry dokładnym dośrodkowaniem popisał się Łukasz Garguła, futbolówka trafiła do Artjunina, a ten z bliskiej odległości skierował ją do bramki. Do szatni piłkarze Miedzi schodzili z zasłużonym prowadzeniem 1:0.

Drugą połową również lepiej rozpoczęli gospodarze. W jednej z pierwszych akcji w dobrej sytuacji znalazł się Labukas, lecz jego strzał był nieudany. W 55. minucie ku zaskoczeniu miejscowych fanów Zawisza doprowadził do wyrównania. Karol Angielski przejął piłkę w polu karnym Miedzi i pokonał Pawła Kapsę, który w tej sytuacji mógł zachować się znacznie lepiej.

W ostatnich trzydziestu minutach spotkania sytuacji podbramkowych było bardzo mało. Wyglądało to jakby żadnej z drużyn nie zależało na zwycięstwie i zarówno dla Miedzi jak i Zawiszy remis był satysfakcjonującym rezultatem. Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego zwycięską bramkę mógł zdobyć Labukas, lecz piłkę z linii bramkowej wybił obrońca gości. W 90. minucie remis dla zespołu z Legnicy uratował Kapsa, który okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z Silvą.

Miedź Legnica – Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0)

Bramki: Artjunin i Angielski.

Miedź Legnica: Kapsa – Bartczak, Midzerwski, Artjunin, Stasiak, Rasak, Łobodziński, Garguła, Forsell, Gancarczyk (71′ Garuch), Labukas (88′ Ślusarski).

Zawisza Bydgoszcz: Sapela – Angielski, Areal, Danielak (26′ Danielak), Drygas, Kamiński, Michalak (54′ Igumanović), Owono, Patejuk (80′ Łukowski), Smektała, Stawarczyk.