Milan pokazał moc! Bayern Lewandowskiego rozbity!

22 lip 2017, 13:35

AC Milan po wielkich letnich transferach zaczyna nabierać kształtu! W rozegranym meczu towarzyskim podczas turnieju mistrzów w Chinach włosi rozbili Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie 4:0!

Milan rozpoczął strzelaninę już 14. minucie. Bardzo szybkie podania już w polu karnym Bayernu zakończyła wrzutka nowo sprowadzone Ricardo Rodrigueza, którą sfinalizował Franck Kessie, wykorzystując niedokładne wybicie futbolówki przez obrońców Bawarczyków.

Na drugiego gola nie trzeba było długo czekać. Już 10 minut później było 2:0. Tym razem rzut wolny wykonywał Rodriguez, który pięknie posłał piłkę w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Patrick Cutrone pokonując bramkarza mistrzów Niemiec.

Jeszcze przed przerwą Milan dobił Bayern, a drugą bramkę zdobył Cutrone. Bardzo ładną i efektowną akcję Włochów zakończył z najbliższej odległości 19-latek, a asystował mu Giacomo Bonaventura.

W drugiej części gry stroną dominującą był Bayern Monachium, ale zarówno Robert Lewandowski jak i James Rodriguez nie mogli przebić się przez świetnie pracującą dziś defensywę włoskiej drużyny. Na domiar złego kolejną bramkę zdobył Milan! W 85. minucie Milan bardzo groźnie skontrował a dzieła zniszczenia dokonał kolejny nowy nabytek, Hakan Calhanoglu. Turek pewnym, mocnym strzałem zza pola karnego pokonał 18-letniego Fruchtla.