MKS Będzin wyjeżdża z Rzeszowa bez punktów

23 gru 2017, 19:21

W kolejnym spotkaniu 14. kolejki siatkarskiej ekstraklasy Asseco Resovia Rzeszów podejmowała na swoim parkiecie MKS Będzin. Przyjezdni dwoili się i troili, aby urwać miejscowym chociażby seta, jednak na marne. Podopieczni Andrzeja Kowala po dzisiejszym meczu mogą dopisać do swojego konta pełną pulę punktów.

Spotkanie rozpoczęliśmy od remisu 4:4, jednak niedługo potem rzeszowianom udało się wyjść na prowadzenie (9:5). Z każdą chwilą je powiększali i nie pomagały interwencje ze strony trenera MKS-u Będzin (12:7). Przyjezdnym udało się wyprowadzić kilka skutecznych akcji, jednak podopieczni Andrzeja Kowala od razu mieli przygotowane kontrargumenty (16:12). Miejscowi bardzo szybko doprowadzili set do końca za sprawą pojedynczego bloku Jakuba Jarosza (25:16).

Rozpędzeni siatkarze Asseco Resovii dobrze rozpoczęli kolejną odsłonę (7:4). Niespodziewanie jednak będzinianom udało się zmniejszyć dystans punktowy (10:9). Mała, jedno lub dwupunktowa różnica między drużynami utrzymywała się dość długo (15:13), dopóki miejscowi nie poderwali się po raz kolejny do ataku (21:17). Tym razem nie pozwolili rywalom sobie zagrozić i szybko doprowadzili drugiego seta do końca (25:21).

Poirytowani będzinianie wyszli na trzecią odsłonę z zupełnie innym nastawieniem i od razu na początku partii zdobyli prowadzenie (3:6). Niestety, nie mogli cieszyć się nim za długo. rzeszowianie znacznie stłumili ich entuzjazm doprowadzając do remisu (9:9). Zespoły grały punkt za punkt aż do samego końca seta, dopiero przy wyniku 21:19 rzeszowianie mogli na chwilę odetchnąć z ulgą. Ostatni punkt meczu należał do Dawida Dryi, który zakończył spotkanie pojedynczym blokiem (25:20).

Asseco Resovia Rzeszów – MKS Będzin 3:0 (25:16, 25:21, 25:20)

MVP: Jakub Jarosz

Asseco Resovia Rzeszów: Kędzierski, Lemański, Tichacek, Depowski, Jarosz, Krastins, Rossard, Schoeps, Śliwka, Perłowski, Możdżonek, Dryja, Olejnik, Rusek, Masłowski

MKS Będzin: Waliński, Kozub, Ratajczak, Klobucar, Kowalski, Seif, Grzechnik, Przybyła, Peszko, Faryna, Yordanov, Araujo Rodrigues, Potera, Gregorowicz