MP w lekkoatletyce: Iga Baumgart mistrzynią na dystansie 400 metrów

22 lip 2017, 19:23

Iga Baumgart zdobyła złoty medal w biegu na dystansie 400 metrów podczas mistrzostw Polski w Białymstoku. Zawodniczka BKS Bydgoszcz finiszowała z czasem 51.71 i tym wynikiem ustanowiła nowy rekord życiowy oraz wypełniła minimum PZLA na mistrzostwa świata w Londynie.

Srebrny medal wywalczyła, Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin), która uzyskała najlepszy wynik w tym sezonie, przekraczając linie mety w czasie 51.97. Brązowy krążek zdobyła Martyna Dąbrowska (UKS 19 Bojary Białystok) – 52.37.

W rywalizacji mężczyzn na tym samym dystansie złoty medal zdobył Rafał Omelko. Zawodnik AZS AWF Wrocław pokonał dystans jednego okrążenia w czasie 45.67.

Na drugim miejscu uplasował się Kajetan Duszyński (AZS Łódź) – 46.16. Natomiast na trzeciej pozycji z nowym rekordem życiowym bieg ukończył Dariusz Kowaluk (AZS-AWF Warszawa) – 46.40.