MP w łyżwiarstwie szybkim: Wszystkie medale rozdane

29 paź 2017, 15:00

Przed rozpoczęciem sezonu najlepsi Polscy łyżwiarze szybcy spotkali się na historycznych mistrzostwach Polski. A dlaczego historycznych? Ponieważ po raz pierwszy zostały one rozegrane pod dachem.

W Tomaszowie Mazowieckim przez trzy dni trwała rywalizacja o medale. Pierwszego dnia trwania mistrzostw kraju rozegrane zostały dwie rywalizacje męskie, jak i żeńskie. Jako pierwsi na stracie pojawili się sprinterzy. Pośród Pań na podium uplasowały się Natalia Czerwonka (39,52), Kaja Ziomek (40,06) oraz Angelika Wójcik (40,67). W klasyfikacji Panów, w biegu na 500 m najlepszy okazał się Artur Waś (35,13). Na podium znalazło się również miejsce dla Piotra Machalskiego (35,96) oraz imiennika zwycięzcy – Nogala (36,03).

Kolejną rywalizacją rozgrywaną na torze było 3000 m kobiet oraz 5000 m mężczyzn. Złoty medal powędrował do Katarzyny Bachledy-Curuś oraz Jana Szymańskiego. Podium zawodniczek uzupełniły Karolina Bosiek i Katarzyna Woźniak. Srebro w rywalizacji mężczyzn powędrowało do Konrada Niedźwiedzkiego, a brąz do Adriana Wielgata.

W drugim dniu zmagań podziwialiśmy zmagania wieloboistów oraz bieg na 1500 m. Podium Pań na tym dystansie uzupełniły stałe reprezentantki Polski na najważniejszych imprezach, a mianowicie Natalia Czerwonka, która sięgnęła po kolejne złoto na imprezie, Katarzyna Bachleda-Curuś oraz Luiza Złotkowska. Pośród łyżwiarzy na pudle znaleźli się tacy zawodnicy jak Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański oraz Sebastian Kłosiński.

W wieloboju sklasyfikowane zostały cztery łyżwiarki. Najlepiej spośród nich spisała się Katarzyna Woźniak. Podium uzupełniły Katarzyna-Bachleda Curuś oraz Magdalena Czyszczoń. U mężczyzn grono wieloboistów wynosiło sześciu łyżwiarzy. Bezkonkurencyjny okazał się Jan Szymański. Za nim uplasowali się Adrian Wielgat i Marcin Bachanek.

Ostatni dzień mistrzostw Polski to rywalizacja na dystansie 1000 m oraz biegi masowe. Natalia Czerwonka uzyskując rezultat 1:17,44 sięgnęła po swój trzeci złoty medal MP. Srebro przypadło Katarzynie Bachledzie-Curuś, a brąz – Karolinie Bosiek. W rywalizacji Panów najlepszy okazał się Konrad Niedźwiedzki, który zakończył swój bieg z czasem lepszym od Artura Wasia i Sebastiana Kłosińskiego.

Ostatnia konkurencja, czyli bieg masowy zakończył się zwycięstwem Luizy Złotkowskiej i Konrada Niedźwiedzki. U Pań podium uzupełniły Katarzyna Bachleda – Curuś oraz Magdalena Czyszczoń, a u Panów – Marcin Bachanek i Roland Cieślak.