MP w siatkówce plażowej: Bez niespodzianki w finale, Kołosińska i Gruszczyńska mistrzyniami

13 sie 2017, 11:10

W Parku Słupna w Mysłowicach panie walczyły o tytuł mistrzyń kraju. W tym roku do walki o tytuł najlepszych stanęła para Kołosińska/Gruszczyńska oraz Kłoda/Strąg. Lepsza okazała się pierwsza para, która sięgnęła po złoto imprezy, wygrywając w dwóch partiach.

Pierwsza akcja spotkania zapisała się na koncie Kłody i Strąg.  W dalszej części utrzymywała się wyrównana walka punkt za punkt (4:4), po czym to para zdobyjąca pierwszy punkt w spotkaniu wyszła na dwupunktowe prowadzenie (5:7). Za moment Kołosińska wraz z Gruszczyńską doprowadziły do wyrównania. Raz po raz to para Kłoda/Strąg wychodziła na prowadzenie to przeciwniczki doprowadzały do remisu (9:9). Po przerwie technicznej, po raz pierwszy, przewagę trzech “oczek” zdobyła Gruszczyńska i Kołosińska (13:10). I jak zdążyliśmy się już przyzwyczaić za chwilę tablica pokazywała remis, po 14. W koncówce partii “wiatru w żagle” dostala para Kołosińska/Gruszczyńska (19:16). Rywalki nie odpuszczały i doprowadziły do wyrównania w decydującej części partii. Po zepsuty ataku Martyny Kłody zakończył pierwszego seta (21:19).

Drugi set w szybszym tempie padł łupem zawodniczek. Już na początku drugiej partii Kołosińska z Gruszczyńską wyrobiły przewagę nad rywalkami (5:2), która topniała w dalszej części  (6:5). W czasie trwania spotkania w Mysłowicach zaczął padać deszcz. To nie przeszkodziło parze Kołosińska/Gruszczyńska na powiększenie swojego prowadzenia (14:7). Zmierzały do zakończenia spotkania na swoją korzyść (18:9). Wykorzystały drugą piłkę meczową (21:10) i mogły cieszyć się ze zdobytego zlota mistrzostw Polski.

Kołosińska/Gruszczyńska – Kłoda/Strąg 2:0 (21:19, 21:10)