MP w siatkówce plażowej: Znamy już brązowe medalistki

13 sie 2017, 10:29

W Mysłowicach rozegrane zostały mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej.  Nastał dzień walki o medale. W pierwszym meczu para Kociołek/Gromadowska sięgnęła po brąz tej imprezy.

W pierwszych dwóch partiach, stosunkowo to raz jedna raz druga para pokazała lepszą grę, dzięki czemu odnosiła wysoką wygraną. Pierwszy set padł łupem Szałankiewicz i Wiatr (15:25). Natomiast w drugiej partii to rywalkom udało się odnieść zwycięstwo, pozwalając zdobyć przeciwniczkom jedyne jedenaście punktów. Wszystko rozstrzygnąć musiało się w trzecim secie.

W trzeciej partii zawodniczki walczyły punkt za punkt (5:5). Po chwili para Kociołek/Gromadowska wyszła na prowadzenie 8:5. Rywalki nie zamierzały odpuszczać i z czasem odrabiały straty (10:8), co jednak zdało się na straty, gdyż pięciopunktowa seria w wykonaniu Kociołek i Gromadowskiej zakończyła całe spotkanie.

Kociołek/Gromadowska – Szałankiewicz/Wiatr 2:1 (15:21, 21:11, 15:8)