MŚ w beach soccerze: Polacy porażką żegnają się z turniejem, legenda kończy reprezentacyjną karierę!

3 maj 2017, 02:50

Reprezentacja Polski odniosła trzecią porażkę podczas fazy grupowej mistrzostw świata w piłce nożnej plażowej, tym razem ulegając 4:8 Tahiti. Tym samym Biało-Czerwoni żegnają się turniejem.

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej mistrzostw świata w beach soccerze reprezentacja Polski mierzyła się ze stawioną w roli faworyta reprezentacją Tahiti. Mimo poniesionych wcześniej dwóch porażek, kolejno z Japonią oraz Brazylią, podopieczni Marcina Stanisławskiego mieli przed meczem matematyczne szanse na awans do dalszej fazy turnieju.

Rywalizacja z Tahiti nie ułożyła się po myśli naszych reprezentantów, którzy już w drugiej minucie za sprawą Raimana Li Fung Kuee stracili bramkę. W 4. minucie meczu było już 2:0 dla rywali, kiedy to Heiarii Tavanae przymierzył z rzutu wolnego. Zagubieni Polacy nie potrafili skutecznie odpierać zmasowanych ataków Tahiti, w efekcie czego po siedmiu minutach przegrywali trzema bramkami. Pierwsza tercja spotkania zakończyła się wynikiem 4:0.

Równie fatalnie dla Biało-Czerwonych rozpoczęła się druga odsłona spotkania, a gola po wznowieniu zdobył Bennett. Kapitan Tahiti był również autorem szóstej bramki dla swojej drużyny, która padła w 19. minucie. Na dwie minuty przed końcem drugiej tercji Polacy w końcu się przełamali, Saganowski obsłużył podaniem Lenarta, który wpakował piłkę do siatki.

Podopieczni trenera Marcina Stanisławskiego rzucili się do odrabiania strat i w 28. minucie Kubiak trafił z rzutu karnego. Chwilę później było już 3:6, bowiem Bennett umieścił piłkę we własnej bramce. W 32. min. Lenart dorzucił piłkę z autu, a Jesionowski głową zdobył czwartą i jak się później okazało, ostatnią bramkę dla Polaków. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:8 dla Tahiti.

Na minutę i 43 sekundy przed końcowym gwizdkiem boisko opuścił Bogusław Saganowski. 40-letni zawodnik tym spotkaniem zakończył przygodę z reprezentacją Polski, w której barwach występował od 2005 roku, stając się najbardziej rozpoznawalnym i utytułowanym piłkarzem w historii polskiego beach soccera. Pożegnalne podziękowania złożyli Saganowi nie tylko zawodnicy obu reprezentacji, ale również światowa federacja.

Polska – Tahiti 4:8 (0:4, 1:2, 3:2)

Bramki: Raimana Li Fung Kuee (2′, 36′), Heiarii Tavanae (4′, 34′), Patrick Tepa (7′), Angelo Tchen (12′), Naea Bennett (13′, 18′) – Tomasz Lenart (22′), Konrad Kubiak (28′), Raimana Bennett (sam. 31′), Jakub Jesionowski (34′).