MŚ Bergen: Katarzyna Niewiadoma blisko podium

Aktualizacja: 23 wrz 2017, 20:27
23 wrz 2017, 18:24

Katarzyna Niewiadoma zajęła 5 miejsce w wyścigu elity ze startu wspólnego kobiet podczas kolarskich Mistrzostw Świata rozgrywanych w norweskim Bergen.

Na kilkadziesiąt kilometrów od zakończenia rywalizacji od grupy oderwała się ucieczka w składzie m.in. z Katarzyną Niewiadomą oraz Anną van der Breggen. 8 kilometrów przed metą samotną i ostatecznie bardzo skuteczną ucieczkę podjęła Holendera Chantal Blaak. Tuż przed metą peleton dogonił grupę kilku zawodniczek z których najszybciej finiszowała Australijka Katrin Garfoot.

Polka do samego końca walczyła o miejsce na podium. Niestety ostatecznie na finiszu lepsze okazały się rywalki. To najlepszy wynik w historii startów Polek. Ostatecznie złoto trafiło do Chantal Blaak, dla której jest to największy indywidualny sukces w karierze. 28 sekund później do mety dojechała Katrin Garfoot, zaś na najniższym stopniu podium stanęła Dunka Amalie Dideriksen.

Pozostałe Polki wypadły nieco gorzej. Eugenia Bujak zajęła 34 miejsce, a Małgorzata Jasińska, Marta Lach, Anna Plichta i Ewelina Szybiak nie ukończyły rywalizacji.

To jeszcze nie koniec kolarskich emocji. Już jutro o 10:00 na trasę wyjadą Panowie w rywalizacji ze startu wspólnego elity. Polskę reprezentować będzie 6 zawodników na czele z Michałem Kwiatkowskim.