MŚ w bobslejach i skeletonie: Dukurs obronił tytuł mistrzowski. Michał Jakóbczyk na 40. miejscu

26 lut 2017, 12:12

Łotysz Martins Dukurs zdobył złoty medal mistrzostw świata w skeletonie. Na 40. miejscu zmagania w Königssee zakończył Michał Jakóbczyk.

Reprezentant Polski w trzech ślizgach uzyskał łączny czas 2:43.24. Polak przede wszystkim imponował znakomitymi czasami startów. W pierwszym ślizgu uzyskał 11. czas otwarcia, w drugim zanotował 5. wynik, a w trzecim 4.

Piąty złoty medal, a trzeci z rzędu wywalczył Martins Dukurs. Co ciekawe reprezentant Łotwy po raz drugi zdobył tytuł mistrzowski na torze w Königssee. Pierwszy raz triumfował na niemieckim torze w 2011 roku. Łotysz uzyskała najlepsze czasy w dwóch pierwszych ślizgach, natomiast w dwóch kolejnych zanotowała 4. rezultat.

Drugie miejsce zajął reprezentant Niemiec Axel Jungk, dla którego jest to pierwszy medal w karierze. Niemcy czekali na medal w skeletonie mężczyzn od 2012 roku. Wówczas w Lake Placid srebrny krążek zdobył Frank Rommel. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Rosji Nikita Tregybov, dla którego również  jest to pierwszym medal mistrzostw świata w karierze.