MŚ IA: Dramat na zakończenie. Kompromitacja “Biało-czerwonych”!

28 kwi 2017, 18:58

Nie tak wyobrażaliśmy sobie zakończenie hokejowych mistrzostw świata dywizji IA w hokeju na lodzie! Na zakończenie zmagań “Biało-czerwoni” zostali rozgromieni przez Austriaków aż…11:0! Taki wynik oczywiście nie dał nam awansu do elity czego nie można powiedzieć o naszych rywalach, którzy mogą się cieszyć z końcowego triumfu w mistrzostwach!

W pierwszej tercji nasza drużyna w ogóle nie istniała na lodowisku. Nie upłynęła jeszcze połowa czasu pierwszej odsłony, a Austriacy wygrywali już 3:0, czym Polacy stracili już prawie całkowicie szansę na awans do elity. Druga tercja rozpoczęła się dla nas dużo lepiej, gdyż zaczęliśmy kontrolować grę. Bramka dla Biało-Czerwoynch jeszcze jednak wciąż nie padła. Po pewnym czasie inicjatywę przejeli Austriacy, którzy do końca tercji prowadzili już 7:0.

Polacy kompletnie zrezygnowali z walki o honorową bramkę w ostatniej tercji. Austracy zagrali kolejną świetną odsłonę i dobili nas 11:0. Polska zajęła 4. miejsce w turnieju i już na pewno nie awansowała do elity. Ta porażka jest największą kleską naszej reprezentacji od 1989 roku, kiedy na MŚ w Sztokholmie przegraliśmy z Czechosłowacją 0:15.

Do elity awansowała już właśnie na pewno Austria, a o drugie premiowane miejsce powalczą Kazachstan i Korea Południowa, której mecz z Ukrainą będzie decydującym starciem o awans.