MŚ: Konrad Czerniak z brązowym medalem!

3 sie 2015, 17:30

Znakomity występ podczas pływackich mistrzostw świata w Kazaniu zaliczył Konrad Czerniak! Polak w konkurencji, która nie jest jego koronną – 50 metrów stylem motylkowym – finiszował trzeci w finale i zdobył brązowy medal czempionatu w Rosji!

Polak po dobrym starcie przez całą długość sprinterskiego dystansu trzymał się w okolicach swojej końcowej pozycji. Niespodzianka była tym większa, że na najniższym stopniu podium oprócz Polaka stanie Węgier Laszlo Cseh, który finiszował z identycznym czasem co Czerniak – 23,15 s!

Złoto w fantastycznym stylu wywalczył faworyt rywalizacji – Francuz Florent Manaudou, który po raz kolejny zszedł poniżej granicy 23 sekund (22,97), wyprzedzając drugiego Nicholasa Santosa z Brazylii o nieco ponad 0,1 sekundy (23,09).

To nie koniec szans medalowych Konrada na tegorocznych pływackich MŚ. Wszyscy zgodnie twierdzą, że Polak jest jednym z głównych faworytów do zdobycia złotego medalu na dystansie dwukrotnie dłuższym niż dziś. Eliminacje tej konkurencji odbędą się jednak dopiero podczas sesji porannej piątkowej rywalizacji.

To już trzeci medal podopiecznego Bartosza Kizierowskiego w historii jego startów na mistrzostwach świata. Poprzednie dwa krążki – srebro i brąz zdobywał na swym koronnym dystansie w Szanghaju (2011) i Barcelonie (2013).