MŚ Lahti: Stoch wygrywa serię próbną!

24 lut 2017, 13:09

Kamil Stoch okazał się najlepszy w ostatnim sprawdzianie przed kwalifikacjami do pierwszego konkursu skoków narciarskich podczas Mistrzostw Świata w Lahti (HS100). Mistrz Olimpijski wyprzedził Niemca – Markusa Eisenbichlera oraz zwycięzce ostatniego konkursu Pucharu Świata – Macieja Kota!

Lider całego cyklu Pucharu Świata skakał oczywiście jako ostatni i po raz kolejny pogodził wszystkich kolegów, zajmując pierwsze miejsce. Udało mu się to po skoku na odległość 97 metrów. Drugiego Eisenbichlera wyprzedził niby tylko o 0,6 punktów, ale przypominamy, że jest to normalna skocznia i te przewagi nie muszą i nie będą wcale duże.

Trzecie miejsce zajął świetnie prezentujący się w Lahti Maciej Kot, który oddał jeden z najdłuższych skoków serii próbnej (98,5 metra), ale uczynił to z wyższej, 12. belki (Stoch skakał z jedenastej). Piąte miejsce zajął również dobrze tutaj skaczący Dawid Kubacki, który wylądował pół metra dalej niż Stoch, ale również uczynił to z tej samej belki co Kot.

15. miejsce zajął obecnie zdecydowanie najsłabszy z całej czwórki Piotr Żyła. Skok na odległość 93 metrów nie jest niby zły, ale popularnemu “Wiewiórowi” brakuje tego błysku, który prezentował podczas Turnieju Czterech Skoczni.