MŚ w Londynie: Wspaniały bieg i awans Angeliki Cichockiej! Joanna Jóźwik odpada w półfinale

11 sie 2017, 21:07

Angelika Cichocka w znakomitym stylu awansowała do biegu finałowego na dystansie 800 metrów. Niestety w półfinale odpadła druga z reprezentantek Polski Joanna Jóźwik.

Cichocka wystąpiła w drugim wyścigu półfinałowym. O awans do finału rywalizowała m.in. z mistrzynią olimpijską Caster Semenyą, faworytką gospodarzy Lindsey Sharp i Amerykanką Charlene Lipsey. Polka przez większość dystansu biegła na końcu stawki. Na dwieście metrów przed metą wydawało się, że może mieć problem z uzyskaniem awansu, ponieważ została przyblokowana przez rywalki. Na szczęście ostatnie sto metrów było popisem podopiecznej Tomasza Lewandowskiego. Cichocka wspaniale finiszowała, wyprzedzając kolejne rywalki. Ostatecznie na ostatnich dwóch metrach wyprzedziła Lipsey i jako druga przekroczyła linię mety. Reprezentantka Polski finiszowała z czasem 1:59.32. Zwyciężyła Caster Semenya – 1:58.90.

Joanna Jóźwik biegła w trzecim półfinale. Rywalkami Polki były m.in.medalistki igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro Francine Niyonsaba i Margaret Nyaierera Wambui. Reprezentantka Polski przez cały dystans biegła w środku stawki. Niestety na ostatniej prostej nie udało się jej skutecznie finiszować i ostatecznie przekroczyła linię mety na piątej pozycji z czasem 2:01.91. Zwyciężyła reprezentantka Burundi, srebrna medalistka z Rio de Janeiro Francine Niyonsaba – 2:01.11.