MŚ U-21: Polacy mają złoto! Koncertowa gra biało-czerwonych!

2 lip 2017, 19:40

Polscy siatkarze dzięki zwycięstwu we wczorajszym meczu 3:2 z reprezentacją Brazylii awansowali do finału. Biało-Czerwoni jak do tej pory odnieśli komplet zwycięstw podczas rozgrywanych w Czechach mistrzostwach świata do lat 21.W meczu o złoto przeciwnikiem naszych siatkarzy byli Kubańczycy.

Pierwsza partia nie rozpoczęła się po naszej myśli.Od pierwszych minut Kubańczycy mieli kilkupunktową przewagę Jednak polacy szybko doprowadzili do remisu 7:7, a na pierwszej przerwie technicznej mieliśmy jedno oczko mniej od rywali.W kolejnych akcjach jednak pokazaliśmy kilka dobrych zagrań i objęliśmy prowadzenie 12:10 . Na drugiej pauzie mieliśmy dwupunktową zaliczkę. Dwa kolejne oczka też ,,padły łupem” Polaków , dzięki temu że Kubańczycy popełnili błąd a Kochanowski wykonał asa serwisowego.Trener naszych przeciwników wziął czas. Przy rezultacie 24:19 nasi siatkarze mieli piłkę setową i wygrali seta do 20.

Początek drugiego seta był skuteczny w naszym wykonaniu 5:1. Już przy tym wyniku trener Kubańczyków był zmuszony przerwać grę.Na pierwszej pauzie technicznej mieliśmy czteropunktową przewagę. Po świetnych zagrywkach Kochanowskiego nasze prowadzenie wzrosło 13:5. Znów trener naszych rywali przerwał gre prosząc o czas.To jednak nie pomogło Kubańczykom i schodziliśmy na przerwę z wynikiem 16:6. Cztery kolejne punkty również zdobyła polska ekipa. Do końca part utrzymalismy świetną skuteczność gry i nie pozwoliliśmy Kubańczykom na odrobienie choćby części strat. Wygralismy bardzo pewnie do 10.

Trzecia odsłona także zaczęła sie po naszej myśli.Po ataku Ziobrowskiego zdobylismy dwupunktową przewagę 6:4. Na pierwszej pauzie technicznej utrzymaliśmy to prowadzenie a potem powiększaliśmy prowadzenie 11:7. W kolejnych akcjach utrzymaliśmy skuteczną grę i na drugiej przerwie technicznej prowadziliśmy 16;11. Dalsza gra naszego zespołu była znakomita. Przy wyniku 20:13 trener rywali poprosił o czas. Końcówka należała do polskiej drużyny. Przy wyniku 24:17 mieliśmy piłke setową. Partia zakończyła się rezultatem 25: 19.

Polska – Kuba 3:0 (25:20, 25;10 ,25:19)

Polska: Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Jakub Kochanowski, Łukasz Kozub, Jakub Ziobrowski,  Szymon Jakubiszak , Radosław Gil,Norbert Huber, Mateusz Masłowski

Kuba: José Israel Masso Alvarez, Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez, Javier Octavio Concepcion Rojas, Miguel David Gutierrez Suarez, Adrian Eduardo Goide Arredondo, Miguel Angel Lopez Castro, Lionnis Salazar Rubiera – Raciel Orlando Herrera Cabrera