MŚ U-21: Polacy zagrają o złoto!

1 lip 2017, 23:32

Polscy siatkarze jak do tej pory wygrali wszystkie mecze na MŚ U-21 rozgrywanych w Czechach. Pokonali w trzech setach reprezentację Maroka, Czech, Kanady i Kuby oraz stoczyli dwa pięciosetowe pojedynki z Chinami i Iranem. Przeciwnikiem półfinałowym Polaków byli Brazylijczycy.Biało-Czerwoni wygrali 6 spotkanie na tych Mistrzostwach.

Pierwsza partia rozpoczeła się od prowadzenia biało-czerwonych 5: 2 . Rywale dzięki skutecznej grze w ataku szybko doprowadzili do remisu 6:6 . Na pierwszej przerwie technicznej mieliśmy dwupunktowe prowadzenie.  Walka w dalszej części była punkt za punkt. Na drugiej pauzie wynik był korzystny dla Polaków 16:14 i po przerwie wyoknaliśmy skuteczny blok.Trener Brazylijczyków był zmuszony wziąść czas.  Po ataku ze środka Hubera i świetnej akcji Fornala było już 21;17. Nery Pereira Tambeiro Junior wziął drugi czas. Przy wyniku 24:20 po ataku Kochanowskiego mieliśmy pilkę setową. Set zakończył atakiem Kwolek. Premierową odsłonę wygraliśmy 25;21.

Początek drugiego seta był koszystny dla Polaków 3:1. Sytuacja w drugim secie była wynikowo identyczna na pierwszej przerwie technicznej jak w pierwszej partii. Niestety szybko nasz przewaga została zniwelowana i Brazylijczycy wyszli na prowadzenie 10:9 . Przy wyniku 11:13 trener Pawlik poprosił o czas dla biało-czerwonych. Szybko doprowadzamy do remisu dzieki skutecznej grze w ataku i na zagrwce Kochanowskiego.  Znów nasza przewaga wróciła do dwóch punktów i na pauzie prowdziliśmy 16:14 . Dzięki popsutych zagrywkach rywali i  skutecznym ataku Kochanowskiego polacy znów mieli cztery oczka przewagi. Trener Canarinhos musiał przerwać grę. Przy rezultacie 24:19 mieliśmy pierwsza piłkę setową i ją wykorzystaliśmy i objęliśmy prowadznie 2:0 w setach.

Niestety trzecia partia nie rozpoczeła się dla biało-czeronych udanie. Brazylijczycy już na początku mieli dwupunktową przewagę 5:3 . Świenta zagrywka Fornala doprowadziła do remisowego wyniku. Na pierwszą przerwę techniczną schodziliśmy z jednopunktową przewagą.Niestety rywale szybko i skutecznie doprowadzili do remisu a później objeli prowadzenie. W kolejnych akcjach skuteczną zagrywce włączył Bartosz Kwolek i byliśmy o punkt lepsi od rywali.Na drugiej przerwie mieliśmy dwupunktową zaliczkę i po przerwie drużyna Brazylii popełniła błąd. Canarinhos  dzięki skutecznej grze w polu zagrywki doprowadziła do remisu. Po ataku Hubera trener Brazyli przerwał grę. Przy wyniku 20:21trener Pawlik poprosił o czas. Do końca rywale tylko powiększyli przewagę i wygrali seta do 21.

Czwarta odsłona od początku pokazał walkę punkt za punkt 4:4 , 6 :6 – żaden z zespołów nie mógł odskoczyć na większa przewagę.Na pierwszej przerwie to rywale mieli jednopunktową przewagę. Przy wyniku 10:10 trener Brazylijczyków poprosił o przerwę.Dzięki skutecznej grze uzyskaliśmy prowadzenie 13;11 ale za chwilę był znów remis. Na drugiej pauzie o dwa oczka byliśmy lepsi od Brazylijczyków. Rywale odrobili straty i dalsza gra toczyła sie punkt za punkt. Trener  Canarinhos  przerwał grę przy wyniku 20:19 dla biało-czerwonych. Niestety w końcówce seta skuteczniej zagrali rywale i wygrali do 23 doprowadzjąc tym samy do ti-breaka.

Piąta partia dobrze się zaczeła dla podopiecznych trenera Pawlika . Przy wyniku 5:2 dla Polaków trener rywali wziął czas. Polacy mieli trzy punkty przewagi na zmianie stron i trener Brazyli przerwał grę prosząc o przerwę.Ruwalę zminiejszyli przewagę tylko do jednego punktu dla Polaków. Bardzo ważny punkt zdobyliśmy blokiem i uzyskaliśmy przewagę 12:9 . Przy wyniku 14: 11 mieliśmy piłkę meczową. Tomasz Fornal skończył mecz. Wygralismy 3:2

Polska – Brazylia 3:2 (25:21, 25:19, 21;25, 23:25,15:12)

Polska: Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Jakub Kochanowski, Łukasz Kozub, Jakub Ziobrowski, Norbert Huber, Mateusz Masłowski (L) – Radosław Gil, Szymon Jakubiszak, Jędrzej Gruszczyński

Brazylia:  Felipe Moreira Roque, Matheus Gonçalves Silva, Victor Aleksander Almeida Cardoso, Daniel Figueiredo Mascarenhas, Gabriel Bertolini, Alexandre Figueiredo Elias, Maique Reis Nascimento (L) – Henrique Dantas Nóbrega Honorato, Luis Cláudio S. Rodrigues, Luis Cláudio S. Rodrigues, Lucas Adriano Araújo Barreto