MŚ U-21:Polacy znów zwyciężają!

25 cze 2017, 14:25

Polscy juniorzy po wygranych meczach z Marokiem i Czechami grali dziś ostatni mecz w grupie. Biało-czerwoni już wcześniej zapewnili sobie awans do II fazy MŚ.

Biało-Czerwoni ostatni mecz rozgrywali z reprezentacją Kanady. W wyjściowej szóstce nie było żadnych zmian. Na pierwszą  przerwę techniczną Kanadyjczycy schodzili z jednopunktowym prowadzeniem. Dalsza gra toczyła się w zasadzie punkt za punkt. Dopiero błąd naszego zawodnika pozwolił odskoczyć naszym rywalom na dwupunktowa przewagę. (14:12) Jednak na drugiej przerwie to Polacy przejęli inicjatywę , po dobrej zagrywce Tomasza Fornala i prowadzili (16:14) Później nasza drużyna zaczęła popełniać błedy i rywale znów mieli przewagę. W końcówce partii siatkarze Sebastiana Pawlika odrobili trzy piłki setowe i zakończyli partię na swoją korzyść (31:29)

Poczatek drugiej partii to świetna gra blokiem Polaków. Kanadyjczycy szybko odrobili straty po dobrych zagrywkach. Pierwsza pauza techniczna to znów jednopunktowe prowadzenie Kanady. W pewny momencie po skutecznej grze naszych rywali zrobiło się już (11:14). W kolejnych minutach z dobrej strony pokazał się Fornal , dzięki któremu schodziliśmy na przerwę techniczną z dwupunktową zaliczką. Nie pozwoliliśmy rywalom na przełamanie i do końca donieślismy prowadzenie. Seta wygraliśmy 25:23. Ostatnia akcja należała do Bartosza Kwolka

Od początku seta trzeciego gra była wyrównana. Gdy w polu serwisowym pojawił się łukasz Kozub , rywale zaczeli popełniać błędy w ataku co spowodowało wyjście naszego zespółu na prowadzenie 13:6 W dalszej części seta Kanadyjczycy nie mogli zrobić przejścia. W zasadzie nie mieli argumentów na Polski zespół i nie walczyli.W końcówce starcilismy pięć punktów z rzędu ale seta zakończyliśmy w stosunku 25:20 i cały mecz 3:0

Polska – Kanada 3:0 (31:29, 25:23, 25:20)

Polska: Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Jakub Kochanowski, Łukasz Kozub, Jakub Ziobrowski, Norbert Huber, Mateusz Masłowski (L) – Damian Domagała, Szymon Jakubiszak

Kanada: Jesse Elser, Eric Loeppky, Mccarthy Mawdsley, Matthew Passalent, Derek Epp, Deanan Gyimah, Jordan Pereira (L) –